Aktuálně

 

19. 02. 2016

Keňa: Útok radikálů z hnutí al-Šabáb na pobřežní vesnici

 

 
Keňská vesnice (ilustrační foto).

(Morning Star News, Release International, Hlas mučedníků USA)

 

31. ledna islámští extrémisté z hnutí al-Šabáb zaútočili na osadu na keňském pobřeží. K incidentu došlo ještě před úsvitem, útok trval čtyři hodiny. O život přišli nejméně čtyři křesťané – dva byli zastřeleni, jednomu radikálové uřízli hlavu a další uhořel ve svém domě. Řada dalších obyvatel utrpěla zranění. Podle očitých svědků bylo evidentní, že útočníci „lovili“ křesťany.

 

Somálští vzbouřenci, kteří bojují s vládními silami na celostátní i regionální úrovni, považují severní část keňského pobřeží za islámské území. Přestože členové této skupiny v oblasti útočili již dříve, poslední akce křesťany mimořádně znepokojila a stovky jich uprchly z domovů, přestože je místní církevní vedoucí vybízel, aby se nenechali ovládnout strachem: „Bůh nás povolal, abychom byli ‚solí‘ a ‚světlem‘ a přivedli mnohé k tomu nejúžasnějšímu světlu, kterým je Kristus,“ snažil se je přesvědčit.

 

K jinému násilnému incidentu došlo 21. prosince 2015. Dva křesťané přišli o život, když radikálové ze stejné skupiny zastavili autobus na cestě do hlavního města Mandera. Vetřelcům se naštěstí nepodařilo oddělit křesťanské pasažéry od muslimů. Značnou zásluhu na tom mělo několik muslimských cestujících, kteří se rozhodli křesťany chránit a s povstalci nespolupracovat. Jeden křesťan však byl zabit při pokusu o útěk, druhou obětí se stal řidič automobilu, který zastavil a vykročil směrem k autobusu. Podle očitých svědků radikálové řidiče zabili jakmile zjistili, že je to křesťan.

 

Životy zbývajících pasažérů autobusu byly naštěstí ušetřeny. Radikálové nabyli mylného dojmu, že ve druhém vozidle dorazili příslušníci keňské armády a když se jejich pozornost na chvíli soustředila jinam, řidiči autobusu se podařilo z místa rychle ujet.

 

Je bezpochyby povzbudivé, že několik muslimů v autobuse riskovalo životy, aby zachránili křesťanské spolucestující. Modlete se, aby jim Bůh velice požehnal za to, že se rozhodli ochránit své bližní tímto odvážným způsobem, a aby jim dal poznat pravdu evangelia. Podobně se modlete také za přívržence hnutí al-Šabáb a vyprošujte jim duchovní osvícení, aby se mohli odvrátit od skutků temnoty a místo toho kráčeli ve světle našeho zmrtvýchvstalého Pána Ježíše. Pozvedejte na modlitbách také rodiny a přátele lidí zavražděných při útocích. Modlete se, aby Bůh obrátil jejich truchlení v radost a naplnil jejich srdce nadějí a očekáváním věčného života a opětovného shledání se svými blízkými (1. Korintským 15,51–57).

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Příběh Petra Jaška, který pomáhal pronásledovaným křesťanům v Súdánu a sám se stal pronásledovaným, otřásl celým světem. Mnozí se za jeho vysvobození modlili a půl milionu lidí podpisem petice za jeho propuštění, organizováním modlitebních shromáždění, či demonstrací svojí troškou přispěli k tlaku na súdánského prezidenta, který mu nakonec udělil milost. Avšak tento příběh není jen svědectvím o kruté realitě pronásledování křesťanů, o velikosti lidské sounáležitosti, či téměř zázračném vysvobození. Je především hlubokým svědectvím víry, cesty člověka, který čelil obrovské nespravedlnosti a nelidskému mučení, ale ve všem tom utrpení si uchoval neochvějnou víru, že Pán nad ním bdí, a že i tam v hloubi krutého súdánského vězení si ho Bůh může použít pro velké věci.“

— Miriam Kuzárová, Campaigns Director, CitizenGO, Slovensko

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.