Aktuálně

 

21. 02. 2016

Pákistán: Útok na mladé ženy skončil tragédií

 

 

(International Christian Concern, British Pakistani Christian Association)

 

Křesťanky jsou v této převážně muslimské zemi obzvlášť zranitelným cílem a často se stávají obětí znásilnění nebo veřejného zostuzení, které mají na svědomí místní extrémisté. Při nedávném incidentu skupina muslimských mužů úmyslně najela autem do tří mladých křesťanských žen, protože odmítly jejich návrhy sexuálního charakteru.

 

Kiran (17), Šamroza (18) a Sumble (20) šly spolu domů, když u nich zastavili čtyři muslimové v autě a předložili jim nemravný návrh. Dívky odmítly, načež se muži rozzuřili a řidič do nich najel. Při srážce dvě dívky utrpěly vážná zranění včetně mnohačetných zlomenin. Kiran srážku nepřežila – po nárazu nejprve skončila na kapotě, načež se řidič se rychle rozjel a poté prudce zabrzdil, dívka odletěla dopředu a spadla na silnici.

 

Podobné nelidské násilnosti v této jihoasijské zemi často zahrnují zneužívání žen a dětí. Pákistán se aktuálně nachází na osmém místě v seznamu World Watch List (země, ve kterých jsou křesťané vystaveni nejkrutějšímu pronásledování, vydává organizace Open Doors). Když soud před časem potvrdil trest smrti pro Asiu Bibi, křesťanskou matku nepravdivě obviněnou z rouhání, případ vyvolal mezinárodní pozdvižení.

 

Více informací o pronásledování v Pákistánu, včetně aktualizací o případu Asie Bibi, naleznete na stránce Pakistan Country Report.

 

Kéž ‚pokoj Boží, převyšující každé pomyšlení‘ přinese potřebnou útěchu přeživším mladým ženám, stejně jako jejich rodinám. Kéž je Bůh doprovází svou přítomností a láskyplně pomáhá obnovit naději do dalších životů. Modlete se za mimořádnou útěchu kterou potřebují obzvláště poté, co na vlastní oči viděly zemřít drahou přítelkyni. Pamatujte také na Kiraniny blízké, kteří truchlí nad na první pohled předčasným a zbytečným zmařením mladého života. Modlete se, aby Bůh utěšoval i je. V Pákistánu jsou křesťané obviňováni z rouhání, stávají se obětmi zneužívání drakonických zákonů, jsou neustále ohrožováni na životě a všemožnými dalšími způsoby pronásledováni. Kéž jim spravedlivý Soudce zajistí skutečnou spravedlnost, usvědčí v srdcích pachatele těchto hrůzných činů, přivede je k pokání a jejich zlé skutky si zázračným způsobem použije, aby všechno nakonec napomohlo k dobrému (Římanům 8,28).

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.