Aktuálně

 

21. 02. 2016

Pákistán: Útok na mladé ženy skončil tragédií

 

 

(International Christian Concern, British Pakistani Christian Association)

 

Křesťanky jsou v této převážně muslimské zemi obzvlášť zranitelným cílem a často se stávají obětí znásilnění nebo veřejného zostuzení, které mají na svědomí místní extrémisté. Při nedávném incidentu skupina muslimských mužů úmyslně najela autem do tří mladých křesťanských žen, protože odmítly jejich návrhy sexuálního charakteru.

 

Kiran (17), Šamroza (18) a Sumble (20) šly spolu domů, když u nich zastavili čtyři muslimové v autě a předložili jim nemravný návrh. Dívky odmítly, načež se muži rozzuřili a řidič do nich najel. Při srážce dvě dívky utrpěly vážná zranění včetně mnohačetných zlomenin. Kiran srážku nepřežila – po nárazu nejprve skončila na kapotě, načež se řidič se rychle rozjel a poté prudce zabrzdil, dívka odletěla dopředu a spadla na silnici.

 

Podobné nelidské násilnosti v této jihoasijské zemi často zahrnují zneužívání žen a dětí. Pákistán se aktuálně nachází na osmém místě v seznamu World Watch List (země, ve kterých jsou křesťané vystaveni nejkrutějšímu pronásledování, vydává organizace Open Doors). Když soud před časem potvrdil trest smrti pro Asiu Bibi, křesťanskou matku nepravdivě obviněnou z rouhání, případ vyvolal mezinárodní pozdvižení.

 

Více informací o pronásledování v Pákistánu, včetně aktualizací o případu Asie Bibi, naleznete na stránce Pakistan Country Report.

 

Kéž ‚pokoj Boží, převyšující každé pomyšlení‘ přinese potřebnou útěchu přeživším mladým ženám, stejně jako jejich rodinám. Kéž je Bůh doprovází svou přítomností a láskyplně pomáhá obnovit naději do dalších životů. Modlete se za mimořádnou útěchu kterou potřebují obzvláště poté, co na vlastní oči viděly zemřít drahou přítelkyni. Pamatujte také na Kiraniny blízké, kteří truchlí nad na první pohled předčasným a zbytečným zmařením mladého života. Modlete se, aby Bůh utěšoval i je. V Pákistánu jsou křesťané obviňováni z rouhání, stávají se obětmi zneužívání drakonických zákonů, jsou neustále ohrožováni na životě a všemožnými dalšími způsoby pronásledováni. Kéž jim spravedlivý Soudce zajistí skutečnou spravedlnost, usvědčí v srdcích pachatele těchto hrůzných činů, přivede je k pokání a jejich zlé skutky si zázračným způsobem použije, aby všechno nakonec napomohlo k dobrému (Římanům 8,28).

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Příběh Petra Jaška, který pomáhal pronásledovaným křesťanům v Súdánu a sám se stal pronásledovaným, otřásl celým světem. Mnozí se za jeho vysvobození modlili a půl milionu lidí podpisem petice za jeho propuštění, organizováním modlitebních shromáždění, či demonstrací svojí troškou přispěli k tlaku na súdánského prezidenta, který mu nakonec udělil milost. Avšak tento příběh není jen svědectvím o kruté realitě pronásledování křesťanů, o velikosti lidské sounáležitosti, či téměř zázračném vysvobození. Je především hlubokým svědectvím víry, cesty člověka, který čelil obrovské nespravedlnosti a nelidskému mučení, ale ve všem tom utrpení si uchoval neochvějnou víru, že Pán nad ním bdí, a že i tam v hloubi krutého súdánského vězení si ho Bůh může použít pro velké věci.“

— Miriam Kuzárová, Campaigns Director, CitizenGO, Slovensko

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.