Aktuálně

 

25. 02. 2016

Pákistán: Negramotní křesťané odsouzeni k trestu smrti za rouhání

 

 
Šafkat a Šagufta (fotografie: World Watch Monitor)

(Pakistan Today, International Christian Concern, Christian Post)

 

Třiačtyřicetiletý ochrnutý muž a jeho manželka byli v dubnu 2014 odsouzeni k trestu smrti za to, že se údajně v předchozím roce dopustili rouhání. Šafkat Emmanuel podal odvolání u láhaurského vrchního soudu ve snaze dosáhnout propuštění na kauci kvůli zhoršujícímu se zdravotnímu stavu. „Mám proleženiny a mohl bych ve vězení zemřít, protože tady není žádná šance na lepší zdravotní péči,“ uvedl křesťan.

 

Šafkat a jeho manželka Šagufta, rodiče čtyř dětí, pocházejí z paňdžábského města Godžra ve východním Pákistánu. Přestože pro obvinění neexistují dostatečné důkazy, na soudce byl vyvíjen nátlak a tak oba shledal vinnými z odeslání rouhavých SMS zpráv, což manželé popírají s vysvětlením, že neumějí číst ani psát.

 

„Neexistuje žádný důkaz, že by textové zprávy byly odeslány z telefonu, který vlastnili obvinění manželé,“ uvedl Farúk Saíf, představitel organizace World Vision in Progress, která křesťanské manžele zastupuje. „Nějaký telefon sice kdysi měli, ale ztratili ho několik měsíců před červencem 2013 (kdy k odeslání inkriminovaných zpráv mělo dojít), navíc na jejich jména není zaregistrovaná žádná SIM karta.“

 

Šafkat si v roce 2004 zlomil páteř při dopravní nehodě. Od té doby je upoután na invalidní vozík kvůli paralýze dolní části těla. Šagufta pracuje jako uklízečka v místní misijní škole, aby chudé rodině zajistila alespoň nějaký příjem. Odvolací přelíčení by mělo proběhnout 5. března v Láhauru.

 

Kéž Šafkata, Šaguftu i jejich čtyři děti Bůh v tomto nesmírně obtížném období posiluje, ochraňuje, zaopatřuje a povzbuzuje. Modlete se, aby jejich žalobci a také všichni soudci zapojení do případu měli s již tak trpící rodinou slitování. Modlete se, aby Bůh mocně jednal v jejich životech a proměnil kamenná srdce na srdce masitá (Ezechiel 11,19), aby byli vnímaví vůči jeho usvědčení a vedení. Modlete se také za právní zástupce manželů, vyprošujte jim nadpřirozenou ochranu a moudrost, zatímco se připravují na blížící se březnový odvolací soud. Do té doby se modlete, aby se Šafkatovi dostalo adekvátní zdravotní péče a aby došlo ke zlepšení jeho fyzického zdravotního stavu. Skutečně se za tuto rodinu postavme na modlitbách, důvěřujme v Boží zaslíbení a věřme, že všechny věci v konečném důsledku napomohou k dobrému (Římanům 8,28).

 

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.