Aktuálně

 

26. 02. 2016

Turecko: Nový vývoj v procesu s účastníky spiknutí

 

 
Pastor Emre Karálí

(Hlas mučedníků USA)

 

Soudní proces s muži, kteří připravovali vraždu pastora Emre Karálího, nabral nový směr.

 

V lednu 2013 se pastor Emre dozvěděl, že skupina více než deseti lidí – včetně několika, kteří infiltrovali jeho společenství a dokonce mu hlídali děti – plánovala jeho vraždu. Účastníci spiknutí měli vazby na policejního velitele a vojenského důstojníka, soud proto obvinil také oba příslušníky ozbrojených složek.

 

Po více než roce čekání, než policista a voják předloží svou verzi událostí, obdržel pastor zprávu od svého právníka, že tito muži již na základě soudního rozhodnutí nemusejí vypovídat, protože údajně neexistuje dostatek důkazů, že byli do případu jakkoli zapojeni. Přestože jsou k dispozici záznamy telefonických rozhovorů prokazující vazby mezi útočníky a oběma muži, navíc předchozí soud jejich vztah potvrdil, prokurátoři nepovažují důkazy za dostatečné. To znamená, že se bude opět zapotřebí odvolat a celý proces se znovu protáhne.

 

Přestože pastor Emre odpustil lidem, kteří plánovali jeho vraždu, celá situace na něj těžce doléhá.

 

Modlete se, aby pastor Emre i nadále zakoušel Boží přítomnost, zatímco trpělivě čeká na výsledek další fáze soudního sporu. Modlete se, aby Duch svatý jako neviditelný Prostředník zajistil nastolení spravedlnosti v souladu s vyššími Božími plány. Stůjme v modlitbách za pastorem Emre a dalšími křesťany po celém světě. Přimlouvejme se nejen za všechny, kdo jsou do případu přímo zapojeni, ale také za mnohé další obyvatele Turecka, kteří se dosud osobně nesetkali se svým zmrtvýchvstalým Spasitelem.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.