Aktuálně

 

27. 02. 2016

Čína: Ředitelka mateřské školy provozované místní církví propuštěna na svobodu

 

 
Čcheng Ťie s manželem Tu Chung-po a dětmi. (Fotografie: Tu Chong-po/China Aid)

(China Aid)

 

Ředitelka mateřské školy provozované místní církvi v jihočínské AO Kuan-si strávila dva roky ve vězení kvůli údajnému „nelegálnímu podnikání“. 17. února byla propuštěna na svobodu. Čcheng Ťie, která vedla experimentální cizojazyčnou mateřskou školu Chua-lin, po propuštění z věznice vyzvedl manžel se dvěma syny.

 

Policisté zadrželi paní Čcheng přímo v budově školy 18. února 2014. O čtyři měsíce později, 24. června, se představitelé státních orgánů z Kuan-si vypravili do sousední provincie Kuang-tung, kde zadrželi Chuanga Čchi-žuej, sborového staršího, který školku založil, a společně s ním ještě další dvě osoby: Li Tia-tchao, řadovou členku společenství a matku dvou malých dětí, a také Fang Pina, se kterým společenství uzavřelo smlouvu, že pro školku bude tisknout učebnice.

 

Policisté tvrdili, že se všichni čtyři podíleli na „nelegálním podnikání“, konkrétně tisku učebnic pro rozvoj osobnosti bez úředního povolení a jejich následného prodeje (místo výhradního používání pro interní potřebu). Právník zastupující čtyři obviněné namítá, že knihy byly prodávány za výrobní náklady a že se orgány zaměřily na školku proto, že ji založila církev.

 

Připojme se ke křesťanům po celém světě a společně vzdejme Bohu díky za propuštění sestry Čhengové a následného radostného shledání s manželem a dětmi. Zatímco si křesťanka zvyká na přechod z vězení do normálního života s rodinou a společenstvím, kéž ji Bůh nadpřirozeným způsobem uzdravuje a obnovuje. Kéž také dostane ještě větší příležitosti ke zvěstování evangelia v Číně a mnoha dalších částech světa, když bude lidem vyprávět své svědectví. Pozvedejte na modlitbách také Chuanga a Li, kteří stále čekají na propuštění – v naději, že se tak stane již brzy.

 

Můžete se připojit ke křesťanům z celého světa a zveřejnit svou modlitební prosbu nebo poděkování související s pronásledováním křesťanů na internetové stránce Persecuted Church Prayer Wall provozované kanadským Hlasem mučedníků.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Příběh Petra Jaška, který pomáhal pronásledovaným křesťanům v Súdánu a sám se stal pronásledovaným, otřásl celým světem. Mnozí se za jeho vysvobození modlili a půl milionu lidí podpisem petice za jeho propuštění, organizováním modlitebních shromáždění, či demonstrací svojí troškou přispěli k tlaku na súdánského prezidenta, který mu nakonec udělil milost. Avšak tento příběh není jen svědectvím o kruté realitě pronásledování křesťanů, o velikosti lidské sounáležitosti, či téměř zázračném vysvobození. Je především hlubokým svědectvím víry, cesty člověka, který čelil obrovské nespravedlnosti a nelidskému mučení, ale ve všem tom utrpení si uchoval neochvějnou víru, že Pán nad ním bdí, a že i tam v hloubi krutého súdánského vězení si ho Bůh může použít pro velké věci.“

— Miriam Kuzárová, Campaigns Director, CitizenGO, Slovensko

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.