Aktuálně

 

05. 03. 2016

Keňa: Rozhořčení příbuzní zmlátili křesťana do bezvědomí

 

 
Hassanova matka na cestě nedaleko Nairobi, kde k útoku došlo. (Fotografie: Morning Star News)

(Morning Star News)

 

Radikální muslimští příbuzní zmlátili 7. února křesťana somálského původu do bezvědomí a způsobili mu vážná zranění. Šestadvacetiletého Hassana přepadli nedaleko Nairobi kvůli tomu, že společně s dalšími křesťany pořádali uprostřed týdne ve svých domech modlitební setkání.

 

V neděli v devět hodin dopoledne se Hassan s patnáctiletým bratrem vypravili na bohoslužbu do kostela nacházejícího se přibližně deset kilometrů od jejich domu. Jakmile bratři sešli ze silnice na úzkou stezku, znenadání Hassana zezadu napadli dva strýcové.

 

„Udeřili mě nějakým tupým předmětem, upadl jsem na zem a začal krvácet,“ vzpomíná Hassan. „Poté si mi jeden stoupl na břicho; zatímco jsem se snažil vymanit, druhý mě znovu udeřil do hlavy. Nevím, co se dělo potom. Když jsem se probral, slyšel jsem matku, jak volá o pomoc.“

 

Nebylo to poprvé, co Hassana v Nairobi vážně zranili radikální Somálci. 27. října 2011 jej členové místního gangu napadli poté, co se dozvěděli, že se několik členů jeho rodiny obrátilo ke křesťanství. Somálští sousedé tehdy zasáhli Hassana kovovou tyčí do čela a do obličeje, přičemž mu vyrazili dva zuby, a poté ho ještě pořezali na ruce. Nakonec od zraněného muže utekli v očekávání, že zemře.

 

„Prosím modlete se… aby nás Bůh i nadále chránil a aby uzdravil mého syna po této těžké zkoušce,“ prosí Hassanova matka, vdova s devíti dětmi. „Budeme se muset z oblasti odstěhovat, aby nás [tito lidé] nezabili.“

 

Děkujeme vám, že na modlitbách pamatujete na Hassanovy nejbližší příbuzné, zatímco si hledají nové místo k životu. Kéž je Bůh nadpřirozeně přivede někam, kde naleznou vřelé a milující společenství místních křesťanů, kteří jim pomohou prakticky i duchovním povzbuzením – zejména Hassanovi, po tom, co všechno kvůli následování Ježíše vytrpěl. Modlete se, aby nekompromisní, pevná víra tohoto mladého muže byla mocným svědectvím pro jeho dosud neobrácené příbuzné, kteří tolik potřebují Boží lásku, milosrdenství, odpuštění a záchranu pro věčnost.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.