Aktuálně

 

05. 03. 2016

Keňa: Rozhořčení příbuzní zmlátili křesťana do bezvědomí

 

 
Hassanova matka na cestě nedaleko Nairobi, kde k útoku došlo. (Fotografie: Morning Star News)

(Morning Star News)

 

Radikální muslimští příbuzní zmlátili 7. února křesťana somálského původu do bezvědomí a způsobili mu vážná zranění. Šestadvacetiletého Hassana přepadli nedaleko Nairobi kvůli tomu, že společně s dalšími křesťany pořádali uprostřed týdne ve svých domech modlitební setkání.

 

V neděli v devět hodin dopoledne se Hassan s patnáctiletým bratrem vypravili na bohoslužbu do kostela nacházejícího se přibližně deset kilometrů od jejich domu. Jakmile bratři sešli ze silnice na úzkou stezku, znenadání Hassana zezadu napadli dva strýcové.

 

„Udeřili mě nějakým tupým předmětem, upadl jsem na zem a začal krvácet,“ vzpomíná Hassan. „Poté si mi jeden stoupl na břicho; zatímco jsem se snažil vymanit, druhý mě znovu udeřil do hlavy. Nevím, co se dělo potom. Když jsem se probral, slyšel jsem matku, jak volá o pomoc.“

 

Nebylo to poprvé, co Hassana v Nairobi vážně zranili radikální Somálci. 27. října 2011 jej členové místního gangu napadli poté, co se dozvěděli, že se několik členů jeho rodiny obrátilo ke křesťanství. Somálští sousedé tehdy zasáhli Hassana kovovou tyčí do čela a do obličeje, přičemž mu vyrazili dva zuby, a poté ho ještě pořezali na ruce. Nakonec od zraněného muže utekli v očekávání, že zemře.

 

„Prosím modlete se… aby nás Bůh i nadále chránil a aby uzdravil mého syna po této těžké zkoušce,“ prosí Hassanova matka, vdova s devíti dětmi. „Budeme se muset z oblasti odstěhovat, aby nás [tito lidé] nezabili.“

 

Děkujeme vám, že na modlitbách pamatujete na Hassanovy nejbližší příbuzné, zatímco si hledají nové místo k životu. Kéž je Bůh nadpřirozeně přivede někam, kde naleznou vřelé a milující společenství místních křesťanů, kteří jim pomohou prakticky i duchovním povzbuzením – zejména Hassanovi, po tom, co všechno kvůli následování Ježíše vytrpěl. Modlete se, aby nekompromisní, pevná víra tohoto mladého muže byla mocným svědectvím pro jeho dosud neobrácené příbuzné, kteří tolik potřebují Boží lásku, milosrdenství, odpuštění a záchranu pro věčnost.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

“Když jsem pročítal tuto knihu, vybavily se mi vzpomínky na těžkou dobu, kdy Petr zmizel a my jsme neměli žádné zprávy o tom, co se mu stalo. Ale také jsem vzpomínal na to, jak se náš sbor semkl na modlitbách a v půstu. Navzdory nejistotě a strachu Bůh znovu a znovu naplňoval naše srdce pokojem a vírou, že se Petr vrátí domů. A když se vrátil, žasl jsem, koho vidím. Žádný zlomený člověk, jak mnozí předpokládali, ale vyzrálý muž, plný víry, radosti, vděčnosti a lásky k Ježíši. Jako se zlato přepaluje ohněm, tak i oheň utrpení přepálil Petra v hlubokého, vroucího a odvážného Božího služebníka. Věřím, že Bůh stejně jako Petra neopustí ani nikoho z nás. Ať procházíme čímkoli, dá nám sílu, anebo nás vezme do náruče a přenese na bezpečnou půdu. Díky Bohu za Jeho věrnost, pomoc a milost. Díky, že zlo obrací v dobro, díky, že z Jeho rukou nás nikdo a nic nevytrhne. A díky za všechny, kteří mohli skrze Petra poznat a přijmout Krista.“

— Daniel Kaleta, kazatel Církve bratrské

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.