Aktuálně

 

11. 03. 2016

Sýrie: Islámský stát propustil další rukojmí, členy východní syrské církve

 

 
Část skupiny 43 rukojmích propuštěných po roce zadržování.

(International Christian Concern, Middle East Concern, Hlas mučedníků USA)

 

Islámští radikálové 23. února propustili skupinu 43 křesťanů z Asyrské církve Východu (východní syrská církev). Muži, ženy i děti strávili v zajetí přibližně rok. Všichni propuštění, v mnoha případech děti ve věku do 10 let, se již vrátili ke svým rodinám. Přestože v jihozápadní částí Sýrie je stále zadržováno mnoho rukojmích, toto zatím poslední hromadné propuštění křesťanů v provincii Hasaka je obrovským požehnáním pro jejich příbuzné, kteří se trápili myšlenkami na své unesené blízké.

 

V únoru 2015 oddíly IS přepadly desítky vesnic u řeky Chábúr, ve kterých zajali celkem 253 křesťanů a za jejich propuštění požadovali výkupné. Naštěstí skupina spřízněná s Islámským státem v provincii Hasaka přistoupila na vyjednávání s představiteli Asyrské církve Východu o jejich propuštění.

 

Další početná skupina křesťanů z této církve byla zadržena loni v srpnu ve městě Karjatín, a přestože někteří již byli propuštěni, 179 se jich stále nachází v zajetí. V listopadu radikálové z IS zveřejnili video zachycující vraždu tří křesťanů z asyrské církve, opět společně s požadavkem na vysoké výkupné výměnou za propuštění zbývajících.

 

Starší zprávy o kritické situaci v Sýrii naleznete na stránce Syria Country Report.

 

Poděkujme Bohu za jeho zásah a nedávno propuštěné rukojmí. Můžeme se radovat společně s rodinami, které se po ročním odloučení znovu shledaly se svými milovanými. Kéž je Bůh uzdraví a obnoví po tak dlouhé zkoušce. Pokračujte v modlitbách za všechny rukojmí, kteří stále zůstávají v zajetí. Vyprošujte jim ochranu a sílu a přimlouvejte se za jejich propuštění. Nezapomínejte ani na četné Syřany, kteří přišli o domov při útocích IS na jejich vesnice v uplynulém roce. Vyprošujme jim jasné vedení a nadpřirozené naplnění každé jejich potřeby.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.