Aktuálně

 

17. 03. 2016

Kuba: Pastorovi je vyhrožováno zatčením

 

 
Rev. Alain Toledano (fotografie: Christian Solidarity Worldwide)

(Christian Solidarity Worldwide)

 

Alainu Toledanovi, reverendovi společenství Emmanuel, jehož modlitebna byla 5. února zdemolována, je v současné době vyhrožováno zatčením. Policejní velitel v Santiago de Cuba křesťanského vedoucího informoval o připravovaném obvinění z nelegálního nabytí majetku – konkrétně židlí a trámů z vazby zničené modlitebny.

 

Varování přišlo poté, co se reverend Toledano s několika dalšími církevními vedoucími 23. února zúčastnil jednání se zástupci místní organizace kubánské komunistické strany a ministerstva pro bytovou výstavbu a plánování, aby společně prodiskutovali události z 5. února. Podle reverendových informací první tajemník komunistické strany v Santiagu přítomným křesťanům řekl, že jim zabavený majetek bude vrácen, a budoucnost pastorovy rodiny bude předmětem jednání s příslušnými státními orgány. Nicméně na druhém jednání později ten den zástupci ministerstva a policejní velitel poskytli reverendovi odlišné informace, včetně zmínky o připravovaném trestním stíhání.

 

Reverend Toledano, který se hlásí k Apoštolskému hnutí (síť křesťanských společenství, kterým státní orgány stále odmítají udělit registraci), se v době demolice modlitebny a svého bytu nacházel v zahraničí na křesťanské konferenci. Krátce po návratu (12. února) ho navštívila skupina šesti agentů státní bezpečnosti s varováním, aby nepořádal žádná náboženská shromáždění, a aby ho ani nenapadlo „vyrazit do ulic“. Duchovní vyjádřil obavy také o svou ženu, kterou policisté v pět hodin ráno vytáhli z postele, nasadili jí pouta a po celou dobu demolice ji zadržovali, společně se dvěma malými dcerami, které na vlastní oči viděly, jak s jejich matkou nakládají. Na všech třech je patrné psychické trauma: „Dcery sebou celou noc neklidně házejí a neustále se převalují, přes den pak chodí jako ve snách a jsou ze všeho vyděšené,“ dodal pastor.

 

Více informací o pronásledování na Kubě, včetně zpráv o dalších případech, naleznete na stránce Cuba Country Report.

 

Modlete se, aby Bůh posiloval a povzbuzoval reverenda Toledana, jeho rodinu a členy společenství, aby dokázali ustát protivenství ze strany státních orgánů. V příběhu Daniele ve Starém zákoně (6. kapitola) Bůh zavřel ústa lvů, aby jeho věrný služebník nepřišel k újmě. Modlete se, aby ani výhrůžky trestním stíháním tohoto kubánského církevního vedoucího nedošly naplnění. Stejně jako zmíněnou biblickou postavu, kéž i reverenda Toledana Bůh naplní moudrostí a svou přízní při jednání se zástupci orgánů. Modlete se nejen za tolik potřebné uzdravení traumatizované rodiny a členů společenství, ale i za úředníky, aby Bůh mocí svého Ducha a skrze svědectví věrných křesťanů způsobil proměnu jejich srdcí.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.