Aktuálně

 

19. 03. 2016

Pákistán: Sílící obavy o Asiinu bezpečnost

 

 
Asia Bibi

(Morning Star News)

 

V uplynulých týdnech došlo k dalšímu posílení obav o bezpečí Asie Bibi, historicky první pákistánské křesťanky odsouzené k trestu smrti za „rouhání“. Příčinou je nedávná poprava extrémisty Mumtáze Kadrího, který v roce 2011 zavraždil nejvýznamnějšího Asiina obhájce, paňdžábského guvernéra Salmána Tásíra.

 

Mumtáz byl popraven oběšením 29. února 2016 – právě za atentát na guvernéra Tasíra, který v minulosti kritizoval pákistánské zákony proti rouhání a usiloval o Asiino propuštění. Asia čeká na výkon trestu od svého usvědčení v roce 2010. Rouhání se měla dopustit při konfliktu s muslimkou, která ji obvinila ze znečištění vody, které se křesťanka napila.

 

Významný představitel paňdžábských vládních kruhů nedávno potvrdil, že skutečně došlo ke zpřísnění bezpečnostních opatření. Podle zpravodajských služeb islamistické skupiny připravují křesťančinu vraždu ve vězení, která by měla být pomstou za smrt extrémisty. Islámští radikálové oslavují Mumtáze Kadrího jako hrdinu; po jeho smrti vyrazilo do ulic Rávalpindí až 150 tisíc lidí a mnozí se hlasitě dožadovali, aby byla Asia rovněž oběšena.

 

Vládní činitel poznamenal, že zatímco islamisté volají po neprodlené popravě, odpovědné orgány zavádějí mimořádná opatření na křesťančinu ochranu. „Děláme co je v našich silách, aby byla Asia v bezpečí. Dostala doporučení, aby si sama připravovala jídlo a předešlo se tak možnosti otravy. Všichni dozorci zajišťující její bezpečnost byli pečlivě prověřeni pracovníky zpravodajských služeb a dalších bezpečnostních složek, aby se zajistilo, že se nejedná o skryté extrémisty.“ Asiin advokát Saiful Malúk potvrdil, že je křesťanka zadržována v izolaci za velmi přísných bezpečnostních opatření. „Výzvy k bezodkladné popravě přesto zvýšily míru ohrožení jejího života mnohonásobně,“ dodal právník, který se rovněž obává o bezpečí své klientky.

 

Děkujeme vám za modlitby za Asiu Bibi a její trpící rodinu. Přimlouvejte se, aby Bůh Asiu neustále chránil i v této době, kdy je její život v ještě větším ohrožení. Kéž Bůh pokoří její nepřátele svou mocnou paží, aby si uvědomili pomýlení svých cest a krutost svých zatvrzelých srdcí, aby činili upřímné pokání a přijali spasení. Modlete se, aby Bůh mezitím naši trápenou sestru v Kristu vysvobodil z úzkosti, naplňoval pokojem, uzdravoval a dával jí sílu ke smíření s lidmi v jejím okolí. Kéž všichni představitelé zainteresovaných orgánů zapojení do tohoto složitého případu zakoušejí Boží vedení, přítomnost, moudrost a ochranu, zatímco se snaží nalézt nejlepší možné řešení.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Příběh Petra Jaška, který pomáhal pronásledovaným křesťanům v Súdánu a sám se stal pronásledovaným, otřásl celým světem. Mnozí se za jeho vysvobození modlili a půl milionu lidí podpisem petice za jeho propuštění, organizováním modlitebních shromáždění, či demonstrací svojí troškou přispěli k tlaku na súdánského prezidenta, který mu nakonec udělil milost. Avšak tento příběh není jen svědectvím o kruté realitě pronásledování křesťanů, o velikosti lidské sounáležitosti, či téměř zázračném vysvobození. Je především hlubokým svědectvím víry, cesty člověka, který čelil obrovské nespravedlnosti a nelidskému mučení, ale ve všem tom utrpení si uchoval neochvějnou víru, že Pán nad ním bdí, a že i tam v hloubi krutého súdánského vězení si ho Bůh může použít pro velké věci.“

— Miriam Kuzárová, Campaigns Director, CitizenGO, Slovensko

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.