Aktuálně

 

24. 03. 2016

Čína: Další odstraněné kříže v provincii Če-ťiang

 

 
Demoliční četa odstraňuje kříž z církevní budovy v Ta-ťingu (Fotografie: China Aid)

(International Christian Concern, China Aid)

 

Představitelé čínského režimu, kteří dlouhodobě usilují o eliminaci vlivu křesťanství v zemi, nechali odstranit další čtyři kříže z církevních budov. Hlavním terčem související kampaně se stalo město Wen-čou v provincii Če-ťiang, která je díky počtu vzkvétajících křesťanských společenství označována jako ‚Jeruzalém východu‘.

 

Podle organizace China Aid bylo v provincii Če-ťiang v rámci systematické kampaně zlikvidováno již 2000 křížů, z toho 49 od začátku letošního roku. Pracovníci demoličních čet často čekají než se příslušná budova vylidní, aby se vyhnuli protestním akcím místních křesťanů, a kříže odstraňují až v noci.

 

Pokud si zástupci společenství dovolí s odstraněním kříže nesouhlasit, jsou jim přerušovány dodávky vody a elektřiny a tak musí bohoslužby pořádat jinde, neboť budovy se stávají nepoužitelnými. Přestože úředníci vylepují na vchodové dveře oficiální oznámení o plánovaných akcích, křesťané často podstupují riziko a snaží se demolicím bránit. Církevní vedoucí i řadoví členové končí ve vazbě, někteří nadobro zmizí.

 

Připojte se k nám v modlitbách za křesťany postižené odstraňováním křížů v provincii Če-ťiang. Vyprošujte jim povzbuzení plynoucí z vědomí, že Bůh bude strážit jejich životy. Představitelé režimu mohou sice odstraňovat kříže aby nenarušovaly městská panoramata, nikdy však neuspějí ve snahách o likvidaci křesťanství. Naopak jsme přesvědčeni, že Bůh daruje Číně další duchovní růst a probuzení. Modlete se, aby křesťané byli ve skutečným ‚světlem světa‘, svými životy jasně demonstrovali Boží principy a přispěli tak k proměně srdcí a myslí mnohých místních obyvatel, včetně lidí odpovědných za zmíněnou kampaň, aby si uvědomili potřebu uvěřit ve zmrtvýchvstalého Spasitele.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.