Aktuálně

 

25. 03. 2016

Nigérie: Křesťanští zemědělci zmasakrováni

 

 

(Release International, Morning Star News)

 

Fulští pastevci nedávno povraždili stovky křesťanských zemědělců ve spolkovém státě Benue v centrální Nigérii. Pastevci vybavení těžkými zbraněmi zaútočili na přibližně 300 místních farmářů mezi 22. a 29. únorem v oblasti Agatu v tomto převážně křesťanském státě. Dalších nejméně osm křesťanů bylo zabito 8. března v oblasti Logo.

 

Útočníci „zcela zničili“ pět vesnic, mnoho domů bylo vyrabováno. Odhadem 7 tisíc lidí přišlo o domov a museli nalézt útočiště v uprchlických táborech. Zástupci státních orgánů uvedli, že se pastevci začali sami stahovat, nicméně podle informací místních obyvatel vesnice v Agatu stále okupují vetřelci i se svými stády.

 

Vůdci pastevců ospravedlňují vraždění tím, že se jednalo o pomstu za několik tisíc krav údajně vybitých místními vesničany; pro toto obvinění však neexistují žádné důkazy. Členové vyšetřovacího týmu, jehož součástí je také obhájce lidských práv, mají podezření na náboženskou motivaci násilností. (Terčem útoků se staly kostely a domy patřící křesťanům, mešity neutrpěly žádnou újmu.)

 

Modlete se za všechny Nigerijce, kteří při nedávných útocích ztratili své blízké a střechu nad hlavou. Kéž je potěšuje Dobrý Pastýř, který dobrovolně položil svůj život, aby ho oni mohli mít v hojnosti (Jan 10,10–11). Modlete se, aby se láskyplně dotýkal zlomených srdcí, uzdravoval zraněné a zaopatřoval potřebné. Pozvedejte na modlitbách vedoucí představitele země a vyprošujte jim moudrost, odvahu a sílu poznávat a naplňovat jeho vůli, zatímco se musejí vypořádávat s extrémistickými akcemi radikálů. Modlete se také za to, aby Velitel duchovní bitvy zcela zlomil nepřítelovu moc, aby krveprolití jeho lidu ustalo. Modleme se za ‚bezpečné pastviny‘ pro nigerijské křesťany, kde by mohli žít, pracovat a v pokoji vzdávat Bohu chválu.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

“Když jsem pročítal tuto knihu, vybavily se mi vzpomínky na těžkou dobu, kdy Petr zmizel a my jsme neměli žádné zprávy o tom, co se mu stalo. Ale také jsem vzpomínal na to, jak se náš sbor semkl na modlitbách a v půstu. Navzdory nejistotě a strachu Bůh znovu a znovu naplňoval naše srdce pokojem a vírou, že se Petr vrátí domů. A když se vrátil, žasl jsem, koho vidím. Žádný zlomený člověk, jak mnozí předpokládali, ale vyzrálý muž, plný víry, radosti, vděčnosti a lásky k Ježíši. Jako se zlato přepaluje ohněm, tak i oheň utrpení přepálil Petra v hlubokého, vroucího a odvážného Božího služebníka. Věřím, že Bůh stejně jako Petra neopustí ani nikoho z nás. Ať procházíme čímkoli, dá nám sílu, anebo nás vezme do náruče a přenese na bezpečnou půdu. Díky Bohu za Jeho věrnost, pomoc a milost. Díky, že zlo obrací v dobro, díky, že z Jeho rukou nás nikdo a nic nevytrhne. A díky za všechny, kteří mohli skrze Petra poznat a přijmout Krista.“

— Daniel Kaleta, kazatel Církve bratrské

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.