Aktuálně

 

25. 03. 2016

Nigérie: Křesťanští zemědělci zmasakrováni

 

 

(Release International, Morning Star News)

 

Fulští pastevci nedávno povraždili stovky křesťanských zemědělců ve spolkovém státě Benue v centrální Nigérii. Pastevci vybavení těžkými zbraněmi zaútočili na přibližně 300 místních farmářů mezi 22. a 29. únorem v oblasti Agatu v tomto převážně křesťanském státě. Dalších nejméně osm křesťanů bylo zabito 8. března v oblasti Logo.

 

Útočníci „zcela zničili“ pět vesnic, mnoho domů bylo vyrabováno. Odhadem 7 tisíc lidí přišlo o domov a museli nalézt útočiště v uprchlických táborech. Zástupci státních orgánů uvedli, že se pastevci začali sami stahovat, nicméně podle informací místních obyvatel vesnice v Agatu stále okupují vetřelci i se svými stády.

 

Vůdci pastevců ospravedlňují vraždění tím, že se jednalo o pomstu za několik tisíc krav údajně vybitých místními vesničany; pro toto obvinění však neexistují žádné důkazy. Členové vyšetřovacího týmu, jehož součástí je také obhájce lidských práv, mají podezření na náboženskou motivaci násilností. (Terčem útoků se staly kostely a domy patřící křesťanům, mešity neutrpěly žádnou újmu.)

 

Modlete se za všechny Nigerijce, kteří při nedávných útocích ztratili své blízké a střechu nad hlavou. Kéž je potěšuje Dobrý Pastýř, který dobrovolně položil svůj život, aby ho oni mohli mít v hojnosti (Jan 10,10–11). Modlete se, aby se láskyplně dotýkal zlomených srdcí, uzdravoval zraněné a zaopatřoval potřebné. Pozvedejte na modlitbách vedoucí představitele země a vyprošujte jim moudrost, odvahu a sílu poznávat a naplňovat jeho vůli, zatímco se musejí vypořádávat s extrémistickými akcemi radikálů. Modlete se také za to, aby Velitel duchovní bitvy zcela zlomil nepřítelovu moc, aby krveprolití jeho lidu ustalo. Modleme se za ‚bezpečné pastviny‘ pro nigerijské křesťany, kde by mohli žít, pracovat a v pokoji vzdávat Bohu chválu.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.