Aktuálně

 

28. 03. 2016

Srí Lanka: Dětský domov: Opuštěný, ne však zapomenutý

 

 

(28. března 2016, Ruth Kramer / MNN)

 

Srí Lanka (ODM) – Organizace Open Doors nedávno zveřejnila zprávu o aktuální situaci v případu, o kterém jsme poprvé informovali před třemi lety:

 

Pastor Dayratne dodnes vzpomíná na osudný den v roce 2013, kdy bylo 130 sirotků z „Dětského centra Agapé“ násilím odvedeno státními zaměstnanci: „Stále se mi vybavuje křik dětí, jak plakaly a prosily, aby je [ti lidé] nebrali pryč.“ K incidentu došlo kvůli nepravdivým zprávám v médiích, které šířila extrémistická buddhistická skupina Bodo Bala Sena ve spolupráci s místními žárlivými buddhistickými mnichy.

 

Pastor Dayaratne a jeho manželka, sestra Mala, zahájili provoz Dětského centra Agapé v roce 2001. Přijímali do něj opuštěné, osiřelé a zneužívané děti. Centrum postupně rostlo, v roce 2010 dokonce obdrželo státní vyznamenání jako nejlepší sirotčinec v jižní části Srí Lanky. Již tehdy v něm žilo více než 100 dětí. Tato část Srí Lanky je však rovněž baštou radikálních buddhistů. Jak sirotčinec vzkvétal, závistiví mniši začali pastora Deyaratne obviňovat z nejrůznějších věcí.

 

Sdělovací prostředky se nepravdivých obvinění chytily a pastor Dayaratne nakonec ani nedostal šanci se hájit. Podal několik žádostí na magistrát o povolení k znovuotevření sirotčince, aby mohl znovu sloužit dětem, ale zatím neuspěl. Další odvolání je naplánováno na 14. července 2016, místní orgány však celý proces záměrně protahují.

 

Prostřednictvím Open Doors můžete pastorovi Dayaratne a jeho manželce Male poslat pohlednici nebo povzbudivý dopis, aby neochabli ve víře a úsilí o znovuotevření sirotčince nevzdali. Připomeňme jim, že s nimi stojíte na modlitbách, neboť všichni jsme součástí jednoho Těla Kristova.

 

Pozn. překl: Pokud chcete pastorovi a jeho ženě něco napsat, podrobnosti naleznete níže pod odkazy v sekci „Související odkazy“ („Write letters of encouragement…“ a „Letter Writing Guide“). Je nutná znalost angličtiny.

 

Zdroj: www.mnnonline.org

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.