Aktuálně

 

31. 03. 2016

Pákistán: Křesťané truchlí po velikonočním pondělním útoku

 

 

(International Christian Concern, Sky News, BBC News)

 

Ve veřejném parku v pákistánském Láhauru na velikonoční pondělí zaútočil sebevražedný atentátník. Při incidentu téměř 70 lidí přišlo o život a mnozí další utrpěli vážná zranění. K odpovědnosti se přihlásila pákistánská frakce Tálibánu.

 

K útoku došlo na parkovišti v parku Gulšan-e-Ikbál, jen několik metrů od dětských houpaček. Park byl tou dobou plný lidí, neboť se zde shromáždili křesťané, aby společně oslavili Velikonoce.

 

Podle očitého svědka na místě zavládl chaos, lidé po sobě šlapali jak se snažili uprchnout, děti se ztrácely rodičům. Hasan Imrán, třicetiletý místní obyvatel, který se vydal do parku na procházku, v rozhovoru pro agenturu Reuters uvedl: „Když došlo k explozi, plameny šlehaly vysoko, až nad koruny stromů. Viděl jsem, jak vzduchem létají lidská těla.“ Podle zástupce nejvyššího láhaurského policejního velitele Mohammada Usmána dosáhl počet zraněných 193.

 

Křesťané v Láhauru se často stávají terčem útoků příslušníků extrémistických náboženských skupin. V loňském roce sebevražední atentátníci z pákistánského Tálibánu napadli dva kostely v křesťanské čtvrti Juhanábád (rovněž v Láhauru).

 

Připojte se k nám v přímluvných modlitbách za početné nevinné oběti tohoto posledního děsivého útoku v Láhauru. Modlete se, aby se jich Bůh citlivě dotýkal, uzdravoval je na těle i na duchu a naplňoval pokojem všechny, kdo po incidentu stále zůstávají v šoku. Kéž lidé truchlící nad ztrátou svých blízkých spočinou v ujištění z vědomí, že se tito nacházejí v Kristově milující péči – nyní a až do věčnosti.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.