Aktuálně

 

09. 04. 2016

Nigérie: Pronásledovaného teenagera čeká operace

 

 
Modlete se za Dandžunovu blížící se operaci.

(Hlas mučedníků USA)

 

Dandžumu, třináctiletého křesťanského chlapce, který přibližně před rokem utrpěl vážná zranění při útoku na svou vesnici, čeká v dohledné době operace, která by měla napravit poškození levého oka. 28. ledna 2015 zaútočili na Dandžumu islámští radikálové, příslušníci teroristické skupiny Boko Haram – nejprve ho sekli do levé části obličeje a následně mu vypíchli pravé oko.

 

V důsledku brutálního útoku je Dandžuma v současné době nevidomý; levým okem již nevnímá ani světlo. V okolí se orientuje pomocí slepecké hůlky a brzy začne navštěvovat školu pro nevidomé. Chlapec trpí kromě ztráty zraku celou řadou dalších zdravotních problémů, z jeho obličeje však navzdory tělesným obtížím neustále vyzařuje optimismus a je zdrojem povzbuzení pro všechny, kdo ho znají.

 

Spolupracovníci naší misie v Nigérii prosí o modlitby za blížící se Dandžumovu operaci oka v naději, že mu pomůže navrátit zrak. (Shodou okolností se Dandžumovo svědectví objeví v květnovém čísle bulletinu kanadského Hlasu mučedníků.)

 

Vzdejte Bohu chválu za Dandžumovu lásku k Pánu Ježíši a za jeho radostného a optimistického ducha, přestože sám i celá jeho rodina tolik trpí. Vyprošujte mu ještě větší sílu a odhodlání žít z celého srdce pro Ježíše a vydávat svým životem svědectví lidem ve své vesnici a nejen v ní. S blížící se operací se modlete, aby Dandžuma zakoušel pokoj „převyšující každé pomyšlení“ a neochvějnou jistotu, že může Bohu plně důvěřovat a že s ním naplní svůj nejlepší plán. Kéž je Dandžumova budoucnost plná úžasných příležitostí. Danžuma je velice vděčný za podporu Hlasu mučedníků, díky které se mu dostává zdravotní péče a kvalitního vzdělání.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.