Aktuálně

 

17. 04. 2016

Sýrie: Kristus nebo bezpečí?

 

 
Fotografie: Frontiers

(15. dubna 2016, Ruth Kramer / MNN)

 

Sýrie (Frontiers) – Vylíčením osobních zkušeností je možné věrohodně přiblížit kritickou situaci čtenářům na druhém konci světa. Platí to i o následující úvaze, podle které má Kristus větší hodnotu než bezpečí. Autorem je pracovník Frontiers USA, který slouží uprchlíkům přímo v Sýrii:

 

Je to něco, čeho si ceníme více než téměř čehokoli jiného. Domníváme se, že to můžeme mít pod kontrolou – a nikdy nechceme riskovat, že to ztratíme.

 

Bezpečí.

 

Rádi bychom uvěřili, že pokud se budeme zdržovat na určitých místech a jiným místům se budeme vyhýbat, pokud se budeme s určitými lidmi stýkat a jiných se budeme vyvarovat, budeme v bezpečí.

 

Ve skutečnosti však nemáme věci pod kontrolou a nedokážeme předvídat, kdy jsme opravdu v bezpečí a kdy ne. Ježíš nám nikdy bezpečí neslíbil. Právě naopak.

 

Ke konci promluvy během poslední večeře Ježíš svým učedníkům řekl: „To jsem vám pověděl, abyste nalezli ve mně pokoj. Ve světě máte soužení. Ale vzchopte se, já jsem přemohl svět.“ (Jan 16,33)

 

Očekávejte ve světě potíže, říká nám Ježíš. Pokoj mysli nezáleží na vnějších vlivech nebo událostech. Náš pokoj spočívá v Něm, v Knížeti pokoje, který přemohl svět.

 

A co se týče naší bezpečnosti – ta pramení z důvěřování Bohu. bez ohledu na okolnosti. Bez ohledu na to, v jaké oblasti se právě nacházíme. „Kdo se třese před lidmi, ten klade sobě léčku, kdo však doufá v Hospodina, má v něm svůj hrad.“ (Přísloví 29,25)

 

Mnozí věrní podporovatelé a modlitebníci mají obavy o naše bezpečí, když se snažíme sloužit syrským uprchlíkům na Blízkém východě. Jsme si vědomi rizik a nebereme záležitosti týkající se bezpečnosti na lehkou váhu. Radíme se s členy našeho týmu, konzultujeme různé věci s celou řadou externích poradců a přijímáme preventivní opatření. Nicméně Ježíš Kristus každého z nás vyzval, abychom přinesli jeho zvěst národům. Není to vždy snadné, ani bezpečné. Ale stojí to za to.

 

V kontextu nedávných násilných incidentů v muslimském světě můžeme obnovit svou důvěru v povolání, abychom žehnali Syřanům a zvěstovali jim naději v Ježíši Kristu.

 

Syrští uprchlíci, jejichž počet již v současné době překročil čtyři miliony, jsou obětmi děsivé, obrovské zkázy. Většina z nich se prostě snaží přežít další den. Jsou slabí a utiskovaní, značnou část z nich tvoří sirotci a vdovy.

 

Na rozdíl od nás nemají pevnou jistotu, že Ježíš je pokoj. Neznají jistotu spasení. Zatím.

 

Jen považte, jak se všechno změní, když muslimové uvěří evangeliu a Bůh promění jejich srdce. A přesně takto Bůh mezi syrskými uprchlíky jedná.

 

Ježíš přišel přemoci svět i pro ně, a uprostřed utrpení se stává jejich pokojem.

 

Zdroj: www.mnnonline.org

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.