Aktuálně

 

22. 04. 2016

Uzbekistán: Křesťan si zachoval pevnou víru, navzdory podmínkám ve vězení a fyzickému týrání

 

 

(Forum 18)

 

Zadržený křesťan Latipžon Mamažanov byl po šestnácti dnech věznění ve městě Fergana na východě Uzbekistánu 28. března propuštěn na svobodu.

 

12. března policisté uskutečnili v rozporu se zákonem razii v několika domech a bytech místních křesťanů, včetně Latipžona. Hledali náboženskou literaturu.

 

Latipžon byl umístěn do policejní vazby v distriktu Kuva. V cele určené pro dva lidi se tísnilo až sedm spoluvězňů. Nebyly dodržovány žádné sanitární ani hygienické předpisy, vězni dostávali najíst jednou denně. Latipžon i ostatní trvali na své nevině. Všichni byli opakovaně fyzicky týráni.

 

„Každý může mít doma Bibli,“ prohlásil Rustam Jegamberdijev, velitel kriminálky ve městě Fergana. „Pokud však někdo vlastní více než jednu, znamená to, že má v úmyslu pořádat ve svém bytě nelegální společné modlitby a shromáždění.“

 

Starší zprávy z Uzbekistánu včetně několika videí naleznete na stránce Uzbekistan Country Report.

 

Svobodu k pořádání bohoslužeb a společným modlitbám, ať už doma nebo ve společenstvích, bychom nikdy neměli považovat za samozřejmost. Křesťané po celém světě jsou kvůli podobným aktivitám vystaveni problémům. Kéž toto privilegium využíváme moudře, když se společně s bratry a sestrami ve své zemi horlivě přimlouváme za naplnění Boží vůle. Děkujeme vám, že se k nám připojujete v modlitbách za ochranu uzbeckých sourozenců v Kristu, se kterými vrchnost zachází podobně nevybíravým způsobem. Proste, aby jim Bůh neustále připomínal, že zatímco procházejí pronásledováním, stále zůstávají jeho milovanými dětmi. Nebeský Otec vede jejich duše až do věčnosti. Kéž si ještě intenzivněji uvědomují jeho nekonečnou lásku.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Za knihu Petra Jaška jsem nesmírně vděčný. Připomíná nám, že naše svoboda a naše pohodlí nejsou žádnou samozřejmostí. Petr Jašek líčí svůj příběh bez rušivého patosu – o to jsou jeho slova údernější. Při četbě jsem se v duchu vrátil do komunistických dob, kdy si člověk mohl připadat bezmocný tváří v tvář všemocným silovým strukturám totalitního státu, ale současně jako vítěz nad temnými mocnostmi figurujícími za těmito strukturami. Díky za úžasné svědectví o vítězství nad beznadějí – o tom, že Boží láska skutečně vítězí nad nenávistí. Petr Jašek na vlastní kůži zakusil Pavlova slova, že Boží moc se dokonává v lidské slabosti.“

— Dan Drápal, teolog a publicista

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.