Aktuálně

 

30. 04. 2016

Nigérie: Povstalci se hlásí do nápravného programu

 

 

(The Sunday Telegraph)

 

Nigerijská armáda dosáhla v uplynulých 18 měsících značných úspěchů v boji proti teroristické skupině Boko Haram. Vojáci podnikli několik razií v táborech v pralese Sambisa a osvobodili nejméně tisíc žen a dětí zajatých při hromadných únosech.

 

Při žádné z těchto akcí však nikdo ze zachráněných vězňů ani zajatých bojovníků nedokázal vojákům poskytnout důvěryhodné informace o tom, že by zahlédl nebo se dokonce setkal s některou z dívek z města Chibok, unesených v noci 14. dubna 2014. Vůdce radikální skupiny, Abú Bakr Šekau, již v minulosti nabídl výměnu dívek za propuštění uvězněných spolubojovníků. Následné vyjednávání – zprostředkované Červeným křížem – však skončilo krátce poté, co pracovníci nigerijských věznic zjistili, že údajní velitelé obsažení na seznamu předloženém zástupci Boko Haram ve skutečnosti vůbec nejsou zadržováni.

 

Teroristická skupina nyní požaduje za propuštění zbývajících 219 školaček vysoké výkupné. (Několika dívkám se v minulosti podařilo ze zajetí uprchnout.) Má se za to, že skupina přišla se svým požadavkem v dobách neoficiálních kontaktů s vládou prezidenta Muhammadu Buhariho, který vyjádřil ochotu vyjednávat o propuštění dívek.

 

Představitelé režimu nedávno přišli s dalí nadějnou iniciativou. Vedení nigerijského ministerstva obrany zahájilo takzvanou „Operaci bezpečný koridor“, nápravný program pro bývalé bojovníky Boko Haram, kteří projeví lítost nad svými činy. V táborech jim bude nabídnuta práce – výměnou za poskytnutí údajů pro biometrický výzkum. Podle informací armádních představitelů se již do programu přihlásilo přibližně 800 bojovníků a další podobné tábory budou v nejbližších měsících postupně zřizovány po celé severovýchodní Nigérii.

 

Můžeme být zajisté velmi vděční za veškerý pokrok, kterého bylo doposud dosaženo. Modleme se nicméně také za úspěch nápravného programu. Kéž se ještě mnozí další příslušníci Boko Haram rozhodnou opustit své dosavadní skutky zla a místo toho usilují o naplnění vyšších plánů, které Bůh připravil pro jejich budoucnost. Modlete se, aby Bůh i nadále pomáhal uneseným obětem zadržovaným proti jejich vůli, aby byli propuštěni ze zajetí, znovu se shledali se svými ustaranými příbuznými a podařilo se jim znovu zapojit do normálního života. Pozvedejte na modlitbách také vedoucí představitele Nigérie, kteří se snaží ukončit násilnosti, vzbouřence začlenit zpátky do společnosti a zajistit ochranu všem občanům. Kéž jim Bůh žehná moudrostí potřebnou k posuzování konkrétních situací a naplňuje je potřebnou silou.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.