Aktuálně

 

05. 05. 2016

Ázerbájdžán: Uvězněný křesťan naléhavě potřebuje modlitby

 

 

(Release International)

 

Ze spolehlivého zdroje jsme obdrželi informaci o křesťanském pracovníkovi, který byl letos v květnu uvězněn v Gruzii a v současné době naléhavě potřebuje modlitby. Podle zmíněného zdroje je „Šimon“ (jméno změněno z bezpečnostních důvodů) nepravdivě obviněn z přechovávání drog, navíc „je na tom velmi špatně po zdravotní stránce a opravdu potřebuje pomoc – lékařskou, duchovní i finanční“.

 

Šimon, zapálený křesťanský evangelista, trvá na tom, že obvinění jsou nepravdivá a že se stal obětí spiknutí lidí, kteří nelibě nesou jeho vydávání svědectví muslimům. Pokud bude v souvislosti s drogovou trestnou činností usvědčen, může být odsouzen až ke 14 letům odnětí svobody.

 

Navzdory sílícímu tlaku vyvíjenému na křesťany církev v této postsovětské republice stále roste. Podle odhadů se v roce 1990 na celém světě nacházelo přibližně 40 ázerbájdžánských evangelikálních křesťanů, z toho v jejich domovině pouhá hrstka. Dnes jich v samotném Ázerbájdžánu žije přibližně 10 000.

 

Další zprávy z této země naleznete na stránce Azerbaijan Country Report.

 

Připojte se k nám v modlitbách za „Šimona“, který pro svou víru v Pána Ježíše Krista velice trpí. Kéž Bůh veškerého pokoje uvězněného křesťanského vedoucího nadpřirozeným způsobem utěšuje, aby si ještě více uvědomoval přetrvávající přítomnost svatého Ducha, od kterého bude přijímat potřebnou sílu a povzbuzení v tomto období zkoušek. Modlete se také za zdravotní potíže, se kterými se Šimon aktuálně potýká, a za Boží uzdravující dotek, který se stane svědectvím pro lidi v Šimonově okolí, aby i oni spatřili Boží dobrotu ve svých životech. Modlete se za spravedlnost pro Šimona – nejen za příznivý výsledek soudního procesu, ale také za další příležitosti k rozhlašování „Boží slávy“ a úžasných Božích skutků!

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Za knihu Petra Jaška jsem nesmírně vděčný. Připomíná nám, že naše svoboda a naše pohodlí nejsou žádnou samozřejmostí. Petr Jašek líčí svůj příběh bez rušivého patosu – o to jsou jeho slova údernější. Při četbě jsem se v duchu vrátil do komunistických dob, kdy si člověk mohl připadat bezmocný tváří v tvář všemocným silovým strukturám totalitního státu, ale současně jako vítěz nad temnými mocnostmi figurujícími za těmito strukturami. Díky za úžasné svědectví o vítězství nad beznadějí – o tom, že Boží láska skutečně vítězí nad nenávistí. Petr Jašek na vlastní kůži zakusil Pavlova slova, že Boží moc se dokonává v lidské slabosti.“

— Dan Drápal, teolog a publicista

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.