Aktuálně

 

06. 05. 2016

Indie: Radikálové napadli pastora a jeho těhotnou manželku

 

 
Kostel a dům, ve kterém pastor s manželkou žijí. (Fotografie: World Watch Monitor)

(World Watch Monitor)

 

17. dubna radikálové fyzicky napadli indického pastora a jeho těhotnou manželku a zapálili jim kostel, poté co křesťané odmítli vzdát chválu hinduistickému božstvu. Pastor Dinbanhu Sameli (30) a jeho žena Meena (26), která se v době útoku nacházela v sedmém měsíci těhotenství, vedou společenství v problematickém distriktu Bastar ve spolkovém státě Čhattísgarh v centrální Indii.

 

Přibližně v sedm hodin večer přistoupili k pastorovi před jeho domem (který se nachází hned vedle kostela) dva mladíci. Nejprve jej požádali o modlitbu s vysvětlením, že jsou členy nedalekého metodistického společenství. Následně však jeden z nich vytasil meč, přiložil ho pastorovi ke krku a dožadoval se, aby oba manželé nahlas zvolali „Džaj Šrí Rám“ („Vítězství [patří] bohu Rámovi“).

 

„Tak kde je ten váš Ježíš?“ vyptávali se posměšně vetřelci. Pastor Dinbanhu mu odpověděl: „Věříme, že je tady s námi.“ Útočníci pokračovali: „Proč nevěříte v Rámu?“ Pastor i jeho žena mlčeli. Poté co odmítli vyhovět požadavku, aby vzdali chválu Rámovi a rozšlapali Bibli, mladíci vychrstli na kostel litr benzínu a zapálili jej. Kromě toho zničili hudební nástroje.

 

Pastor Dinbanhu přiznal, že když mu útočník položil meč na rameno, pocítil v srdci strach – modlil se však, aby je Bůh zachránil. Když se kostel rozhořel, manželé uprchli na policii, kde sepsali protokol. K incidentu došlo v odlehlé vesnici Karandži, nacházející se v části Tokapal ve zmíněném distriktu Bastar, kde již v minulosti došlo k několika případům protikřesťanských násilností ze strany hinduistických fundamentalistů.

 

Více informací o pronásledování v této zemi naleznete na stránce India Country Report.

 

Zatímco můžeme být velmi vděční, že byl život pastora a jeho ženy zázračně ušetřen, modleme se, aby útok nezanechal žádné následky na nenarozeném dítěti. Modleme se, aby na tomto novém životě spočinula Boží ochranná ruka a požehnání – nejen v matčině lůně, ale také po celou dobu života na této zemi, který mu byl vyměřen. Modlete se, aby Bůh otevřel duchovní zrak pachatelů (a dalších obyvatel vesnice), aby mohli osobně spatřit zaslíbené „Světlo světa“ skrze věrné svědectví jeho lidu a i oni sami se rozhodli kráčet po cestách jeho spravedlnosti a nehynoucí lásky. Kéž se podaří církevní budovu zcela zrekonstruovat a opatřit nové vybavení, aby v ní mohlo být směle zvěstováno evangelium a živé chvály jeho lidu stoupaly k nebi ke slávě Všemohoucího Boha.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Za knihu Petra Jaška jsem nesmírně vděčný. Připomíná nám, že naše svoboda a naše pohodlí nejsou žádnou samozřejmostí. Petr Jašek líčí svůj příběh bez rušivého patosu – o to jsou jeho slova údernější. Při četbě jsem se v duchu vrátil do komunistických dob, kdy si člověk mohl připadat bezmocný tváří v tvář všemocným silovým strukturám totalitního státu, ale současně jako vítěz nad temnými mocnostmi figurujícími za těmito strukturami. Díky za úžasné svědectví o vítězství nad beznadějí – o tom, že Boží láska skutečně vítězí nad nenávistí. Petr Jašek na vlastní kůži zakusil Pavlova slova, že Boží moc se dokonává v lidské slabosti.“

— Dan Drápal, teolog a publicista

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.