Aktuálně

 

07. 05. 2016

Egypt: Teenager propuštěn na svobodu; z únosů se stává doslova epidemie

 

 
Oslava Antoniova návratu (fotografie: World Watch Monitor)

(World Watch Monitor)

 

5. března v ranních hodinách byl v Horním Egyptě unesen třináctiletý křesťanský chlapec. Propuštěn byl až po dvanácti dnech zadržování a zaplacení výkupného. K únosu Antonia Faraga došlo před jeho školou ve vesnici Mansheyyit Manbal (nedaleko města Matai, přibližně 230 kilometrů jižně od Káhiry). Únosci ho přinutili nasednout do auta a odjeli pryč. Ve stejný den stejní pachatelé propustili dítě z muslimské rodiny (vyznání odhadli z jeho jména).

 

Tento zatím poslední případ není ojedinělý. Podle skupiny advokátů Koalice koptského Egypta (Coalition of Coptic Egypt, CCE) jen v samotném guvernorátu Kená v Horním Egyptě došlo mezi lety 2011 a 2014 k nejméně 72 případům únosů, vydírání a dalších násilností páchaných na koptském obyvatelstvu (novější údaje z tohoto guvernorátu skupina zatím nemá k dispozici). Oběti únosů pocházejí ze všech věkových skupin, nacházejí se mezi nimi děti i velmi staří lidé.

 

K cíleným útokům na Kopty dochází také na jiných místech v zemi. Zástupci CCE uvedli, že „za poslední dva roky (od poloviny roku 2013 do července 2015) muselo kvůli útokům opustit Rafah, Sheikh Zuweid a al-Arish 127 koptských rodin“. Tento fenomén sužuje celý Sinajský poloostrov na severovýchodě země, kde probíhá povstání vedené islamistickými radikály.

 

Další zprávy o pronásledování – včetně krátkých videoreportáží – naleznete na stránce Egypt Country Report.

 

Jako bratři a sestry v Kristu se můžeme s Antoniovými příbuznými a přáteli společně radovat z jeho bezpečného propuštění ze zajetí a vzdávat Bohu chválu za to, že uchránil jeho život. Připojte se k nám také v modlitbách za další křesťany v Egyptě, kteří se potýkají s vážnými problémy souvisejícími s pronásledováním. Naštěstí Bůh naplní svá zaslíbení a to, co nepřítel zamýšlel ke zlému, obrátí v dobré – v životech lidí, kteří jej milují (Římanům 8,28). Kéž se Ježíšova láska dotkne mnoha Egypťanů, kteří se doposud protiví křesťanství a promění jejich srdce, aby i oni poznali jeho vzácné milosrdenství.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.