Aktuálně

 

12. 05. 2016

Írán: Deportace by znamenala ohrožení života

 

 
V případě deportace do Íránu bude Mortezovi hrozit trest smrti.

(DV /islandské zpravodajství/)

 

V případě vyhoštění zpátky do Íránu bude Mortezovi hrozit trest smrti.

 

Morteza Songolzadeh, šestatřicetiletý Íránec, který přibližně před devíti měsíci požádal o azyl na Islandu, byl nedávno v Íránu odsouzen k trestu smrti. Minulý měsíc islandské imigrační orgány rozhodly, že by měl být v souladu s Dublinskou dohodou vrácen do Francie, kde poprvé vstoupil na evropské území. Morteza se domnívá, že by mohl být z Francie deportován zpátky do Íránu, kde by mu hrozila jistá smrt, a proto se potenciální deportace velice obává.

 

„[V Íránu] jsem byl odsouzen proto, že jsem opustil islám a stal se křesťanem,“ vysvětluje Morteza. „Něco podobného je v mé zemi přísně zakázáno a pokud se tam vrátím, okamžitě mě oběsí.“ Nejistota a bezútěšné vyhlídky si již vyžádaly svou daň: „Nemohu spát, děsí mě noční můry. Jsem stejný člověk jako vaši bratři a synové. Neposlali byste je na jistou smrt. Chci jen žít v pokoji.“

 

Přestože Morteza nezná přesný termín deportace, definitivní rozhodnutí již padlo.

 

Další informace o problémech íránských křesťanů naleznete na stránce Iran Country Report.

 

Připojte se k nám v naléhavých modlitbách za Mortezu, kterého potenciálně čeká deportace do Francie. Modlete se, aby Bůh mocně zasáhl v jeho prospěch a láskyplně ho chránil, ať už se ocitne kdekoli. Přimlouvejte se za lidi, kteří chtějí tomuto křesťanovi uškodit, aby byli otevření usvědčování Ducha svatého a uvědomili si, že jednoho dne budou muset i oni vydat počet Spravedlivému Soudci, který svrchovaně vládne nad všemi lidmi a národy. Kéž představitelé odpovědných orgánů jednají moudře a s rozmyslem, když rozhodují o Mortezově životě a bezpečí. Kéž i uprostřed této zkoušky Morteza a jeho rodina prožívají dokonalý pokoj s vědomím, že konečný výsledek spočívá v rukou jejich Nebeského Otce.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.