Aktuálně

 

14. 05. 2016

Pákistán: Radikálové podpálili křesťanského teenagera

 

 
Ilustrační fotografie: Flickr / Gullhem Vellut

(Farsi Christian News Network)

 

Nouman Masih, čtrnáctiletý chlapec z Pákistánu, podlehl zraněním po útoku dvojice muslimských radikálů, kterým se odvážně přiznal ke své křesťanské víře. Nouman zemřel na následky popálenin třetího stupně na více než polovině těla. Podle Sardara Mustaq Gilla, významného pákistánského obhájce lidských práv, šel mladík na praxi krejčovské dílny, když mu útočníci zastoupili cestu.

 

Jakmile zjistili, že je Nouman křesťanem, mladíka zbili, polili petrolejem a zapálili. Podle informací lékařů chlapec utrpěl popáleniny na přibližně 55 procentech těla. Přestože se zpočátku zdálo, že by mohl zranění přežít, nemocnice neměla potřebné vybavení na léčení takto závažných poranění a chlapec zemřel.

 

Útočníci uprchli z místa činu dříve, než je mohl někdo poznat, a tak případ zůstává nedořešený; vyšetřování stále pokračuje.

 

Další zprávy o pronásledování křesťanů v Pákistánu a dopadech jednotlivých případů na samotné oběti i jejich rodiny naleznete na stránce Pakistan Country Report.

 

Modlete se za Noumanovy truchlící příbuzné a přátele. Proste, aby je Bůh utěšoval, posiloval a umožnil jim odpustit lidem, kteří se dopustili tohoto děsivého zločinu. Kéž útok na nevinného teenagera napomůže rozšíření povědomí mezi řadovými Pákistánci o podobných krutostech a nespravedlnostech a urychlí zavedení dlouho očekávaných změn místních zákonů, ale také lidských srdcí. Pozvedejte na modlitbách pákistánskou církev, která se snaží zůstat věrná a silná navzdory intenzivnímu protivenství a častým útokům (Zjevení 2,25). A v neposlední řadě se modlete také za samotné pachatele – v naději, že se odvrátí od svých zlých skutků a budou hledat Boží odpuštění a spásu.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.