Aktuálně

 

19. 05. 2016

Demokratická republika Kongo: Tisíce lidí prchají před násilnostmi páchanými islámskými radikály

 

 
Děti v uprchlickém táboře na severovýchodě Demokratické republiky Kongo (fotografie: Open Doors, World Watch Monitor)

(World Watch Monitor)

 

S největší pravděpodobností islámští radikálové nedávno povraždili 20 až 40 vesničanů ve východní části Demokratické republiky Kongo. 3. května pozdě večer útočníci vyzbrojení mačetami a sekyrami dorazili do osady v provincii Severní Kivu. „Mezi osmou a desátou hodinou večer se nepříteli podařilo projít přes vojenské hlídky a pozabíjet [několik desítek] mírumilovných obyvatel v jejich domech,“ uvedl místní správce Bernar Amisi Kalonda.

 

Křesťanský misionář dodal, že v souvislosti s nečekaným útokem radikálů již z oblasti uprchly tisíce lidí. „Bylo to skutečně děsivé; stovky domů zůstaly prázdné, o domov přišly tisíce lidí,“ popisuje misionář hromadný exodus. „Po cestě jsem viděl čtyři rakve a jeden nebo dva pohřby. Viděl jsem, jak lidé odvážejí a odnášejí matrace a další věci – v autech, na motocyklech, pěšky. Stovky domů podél cesty jsou zcela opuštěné. Ze vzkvétající komunity se stalo město duchů.“

 

Místní obyvatelstvo tvoří převážně křesťané (95,8 procenta) a v důsledku útoků nesmírně trpí. Pastor místního společenství v reakci na útok poznamenal, že lidé jsou vyděšení. Zatímco někteří zvažují, že by opět uprchli, jiní se rozhodli zůstat v naději, že se věci brzy vrátí do normálu.

 

Děkujeme vám, že se k nám připojujete v modlitbách za rodiny, které ztratily své blízké, a za všechny místní křesťany, kteří byli násilím vyhnáni ze svých domovů. Kéž naleznou útěchu ve vědomí, že ať se obrátí kamkoli, Bůh bude stále s nimi (5. Mojžíšova 31,6). Pozvedejte na modlitbách všechny, kdo potřebují uzdravení z následků fyzických zranění nebo citových traumat souvisejících s útokem – ať už si Bůh použije obdarování lékařských specialistů nebo nějaké nadpřirozené způsoby. Přimlouvejte se také za pachatele odpovědné za útok. Kéž osobně poznají Boha křesťanů, které pronásledují a mohou jej prohlásit i za svého Spasitele a Pána.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Za knihu Petra Jaška jsem nesmírně vděčný. Připomíná nám, že naše svoboda a naše pohodlí nejsou žádnou samozřejmostí. Petr Jašek líčí svůj příběh bez rušivého patosu – o to jsou jeho slova údernější. Při četbě jsem se v duchu vrátil do komunistických dob, kdy si člověk mohl připadat bezmocný tváří v tvář všemocným silovým strukturám totalitního státu, ale současně jako vítěz nad temnými mocnostmi figurujícími za těmito strukturami. Díky za úžasné svědectví o vítězství nad beznadějí – o tom, že Boží láska skutečně vítězí nad nenávistí. Petr Jašek na vlastní kůži zakusil Pavlova slova, že Boží moc se dokonává v lidské slabosti.“

— Dan Drápal, teolog a publicista

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.