Aktuálně

 

20. 05. 2016

Tanzanie: Při dalším ze série žhářských útoků byla vypálena již třetí modlitebna

 

 
Hořící modlitebna v Tanzanii. (Fotografie: World Watch Monitor)

(World Watch Monitor)

 

2. května lehla popelem další modlitebna v extrémisty sužované severozápadní části Tanzanie; pravděpodobně se jednalo o žhářský útok. K odpovědnosti za založení požáru, který zcela zničil církevní budovu v Nyarvele (v oblasti Kagera na hranicích s Ugandou, Burundi a Rwandou) se nicméně nepřihlásila žádná skupina. Podle vyjádření místního policejního velitele Augistana Ollomi se jedná již o třetí vypálenou modlitebnu za poslední čtyři měsíce.

 

Ollomi dodal, že skupina sedmi aktuálně podezřelých osob spolupracuje s policií při objasňování podobných případů, ke kterým došlo v oblasti v uplynulém roce – z toho šesti během jediného týdne v září 2015. V loňském roce také tajemník místního sboru Bukoba Pastors’ Fellowship potvrdil, že v oblasti došlo k mnoha žhářským útokům: „Od roku 2013 bylo jen tady v Kagera vypáleno nejméně 13 modliteben a nikdo nebyl [v souvislosti s útoky] volán k odpovědnosti.“

 

Fortunatus Bijura, vedoucí společenství, jehož modlitebna byla vypálena 2. května letošního roku, k situaci poznamenal, že způsobené škody členům společenství nezabrání, aby se i nadále společně scházeli. „Pro ty, kdo si myslí, že když nám zničí modlitebnu, přestaneme se modlit: mýlí se… Nedaleko (bývalého) kostela stojí velký strom, pod kterým se budeme nadále scházet k modlitbám.“

 

Policisté požádali o pomoc při vyšetřování zatím posledního incidentu také místní obyvatele. Biskup Almachius Vincent Rweyongeza vyzval komunitu ke klidu a spolupráci s policií, aby se podařilo odhalit pachatele a učinit tak přítrž ničivým a nebezpečným žhářským útokům.

 

Modlete se, aby Bůh naplnil svým dokonalým pokojem otřesené členy postižených společenství, kteří se nedávno stali svědky zmaru a zkázy. Proste, aby obnovil všechno, co se nepřítel snaží zničit. Kéž Bůh pomáhá nejen trpícím křesťanům z těchto komunit, ale kéž se také dotýká pachatelů žhářských útoků, usvědčuje je z jejich politováníhodných hříchů a ukazuje jim, že i oni potřebují spasení. Modlete se rovněž za mocné vylití Ducha svatého v celé Tanzanii a požehnání úsilí jeho věrného lidu, který zprostředkovává jeho světlo lidem bloudícím v temnotách, aby i oni objevili „cestu, pravdu a život“ (Jan 14,6).

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.