Aktuálně

 

20. 05. 2016

Tanzanie: Při dalším ze série žhářských útoků byla vypálena již třetí modlitebna

 

 
Hořící modlitebna v Tanzanii. (Fotografie: World Watch Monitor)

(World Watch Monitor)

 

2. května lehla popelem další modlitebna v extrémisty sužované severozápadní části Tanzanie; pravděpodobně se jednalo o žhářský útok. K odpovědnosti za založení požáru, který zcela zničil církevní budovu v Nyarvele (v oblasti Kagera na hranicích s Ugandou, Burundi a Rwandou) se nicméně nepřihlásila žádná skupina. Podle vyjádření místního policejního velitele Augistana Ollomi se jedná již o třetí vypálenou modlitebnu za poslední čtyři měsíce.

 

Ollomi dodal, že skupina sedmi aktuálně podezřelých osob spolupracuje s policií při objasňování podobných případů, ke kterým došlo v oblasti v uplynulém roce – z toho šesti během jediného týdne v září 2015. V loňském roce také tajemník místního sboru Bukoba Pastors’ Fellowship potvrdil, že v oblasti došlo k mnoha žhářským útokům: „Od roku 2013 bylo jen tady v Kagera vypáleno nejméně 13 modliteben a nikdo nebyl [v souvislosti s útoky] volán k odpovědnosti.“

 

Fortunatus Bijura, vedoucí společenství, jehož modlitebna byla vypálena 2. května letošního roku, k situaci poznamenal, že způsobené škody členům společenství nezabrání, aby se i nadále společně scházeli. „Pro ty, kdo si myslí, že když nám zničí modlitebnu, přestaneme se modlit: mýlí se… Nedaleko (bývalého) kostela stojí velký strom, pod kterým se budeme nadále scházet k modlitbám.“

 

Policisté požádali o pomoc při vyšetřování zatím posledního incidentu také místní obyvatele. Biskup Almachius Vincent Rweyongeza vyzval komunitu ke klidu a spolupráci s policií, aby se podařilo odhalit pachatele a učinit tak přítrž ničivým a nebezpečným žhářským útokům.

 

Modlete se, aby Bůh naplnil svým dokonalým pokojem otřesené členy postižených společenství, kteří se nedávno stali svědky zmaru a zkázy. Proste, aby obnovil všechno, co se nepřítel snaží zničit. Kéž Bůh pomáhá nejen trpícím křesťanům z těchto komunit, ale kéž se také dotýká pachatelů žhářských útoků, usvědčuje je z jejich politováníhodných hříchů a ukazuje jim, že i oni potřebují spasení. Modlete se rovněž za mocné vylití Ducha svatého v celé Tanzanii a požehnání úsilí jeho věrného lidu, který zprostředkovává jeho světlo lidem bloudícím v temnotách, aby i oni objevili „cestu, pravdu a život“ (Jan 14,6).

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.