Aktuálně

 

21. 05. 2016

Súdán: Člen pronásledované církve propuštěn na svobodu!

 

 
elahoon Nogose Kassa (fotografie: Morning Star News)

(Morning Star News)

 

Telahoon Nogose Kassa, křesťanský vedoucí z pronásledovaného chartúmského společenství Khartoum Bahri Evangelical Church sloužící v oblasti výchovy učedníků, byl nedávno propuštěn na svobodu. 13. prosince 2015 jej zadrželi příslušníci Státní zpravodajské a bezpečnostní služby (National Intelligence and Security Services, NISS), bez uvedení jakéhokoli důvodu. Není známo ani to, proč byl nakonec propuštěn, nicméně podle informací organizace Human Rights Watch může NISS zadržovat osoby maximálně čtyři a půl měsíce (bez toho, aniž by se případ dostal k soudu).

 

13. prosince ve večerních hodinách agenti NISS navštívili šestatřicetiletého křesťanského vedoucího u něj doma a vyzvali ho, aby se dostavil do jejich kanceláře. Když to druhý den udělal, byl zatčen a převezen do zadržovacího centra v Chartúmu.

 

Telahoon byl vyslýchán pět dní po sobě na téma vazeb se zahraničním misionářem, který se účastnil jednoho z vyučování. Místní zdroje jsou přesvědčeny, že se křesťan stal terčem pronásledování kvůli svým křesťanským aktivitám a také kvůli nasouhlasu se zasahováním představitelů režimu do aktivit společenství.

 

Společenství Khartoum Bahri Evangelical Church se poslední dobou potýká se snahami státních orgánů o zabavení jejich majetku. Čtyři měsíce před Telahoonovým zatčením byli propuštěni dva jihosúdánští pastoři, Rev. Peter Yein Reith a Rev. Yat Michael. Pastoři byli zadržováni celkem osm měsíců na základě nepravdivých obvinění ze závažné trestné činnosti, poté co se rovněž snažili bránit své společenství před nelegálním prodejem majetku.

 

Zatímco jsme Bohu vděční za Telahoonovo propuštění (a předchozí propuštění zmíněných dvou jihosúdánských pastorů), současně bychom vás chtěli poprosit o modlitby za pastora z jiného společenství, který stále zůstává ve vazbě. Rev. Hassan Abdelrahim Tawor byl zadržen ve svém domě 18. prosince. Přestože ani proti němu nebyla vznesena žádná obvinění, představitelé NISS podle dostupných informací vyjádřili svůj nesouhlas s jeho křesťanskými aktivitami.

 

Více informací o tomto případu a další zprávy o pronásledování v Súdánu naleznete na stránce Sudan Country Report.

 

Súdán byl nedávno podroben „Univerzálnímu periodickému přezkumu“, v rámci kterého Rada OSN pro lidská práva posuzuje stav lidských práv v jednotlivých členských státech (jednou za 4 roky).

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: 15. 10. 2018 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z pokolení na pokolení

 

Příběh severokorejské rodiny, která dokázala udržet při životě poselství evangelia v jednom z nejbrutálnějších protikřesťanských režimů, jaké lidstvo zná, po více než padesát let.

 

V roce 1907 přineslo duchovní probuzení v Pchjongjangu do Koreje ohromný rozmach křesťanství. Americký misionář William Blair tehdy prohlásil, že „nesmírný oceán modliteb se nyní vzdouvá k Božímu trůnu“. O padesát let později se v důsledku krutého pronásledování na severu Koreje tento oceán doslova vypařil; přece však dál přežívalo alespoň několik pramínků. Tato kniha přináší příběh jedné severokorejské rodiny, v níž se předávalo evangelium z generace na generaci ve stínu pracovních táborů, věznění, výslechů a především uprostřed každodenního děsivě ubíjejícího života v Severní Koreji.

 

Elektronická kniha je k dispozici ve formátech Kindle (KF8+Mobi) a EPUB.

 

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.