Aktuálně

 

27. 05. 2016

Nigérie: Záchrana pohřešovaných školaček obnovuje naději

 

 
Část unesených dívek z Chiboku.

(World Watch Monitor, BBC)

 

Nigerijská armáda zachránila již druhou studentku ze školy v Chiboku – dva dny po vysvobození devatenáctileté Aminy Ali Nkeki, vůbec první z celkem 219 unesených dívek. Amina byla nalezena živá v džungli nedaleko hranice s Kamerunem. „S radostí oznamujeme, že se mezi zachráněnými osobami nacházela také dívka zřejmě patřící ke studentkám ze státní dívčí školy v Chiboku, které 14. dubna 2014 unesli teroristé z Boko Haram,“ uvedl krátce po dívčině vysvobození plk. Sani Kukasheka Usman, vedoucí oddělení pro styk s veřejností.

 

Podle informací BBC u sebe Amina měla malé dítě. Narazili na ni členové oddílu provládní domobrany během rutinní hlídky. Tyto jednotky vznikly se záměrem pomáhat armádě v boji proti Boko Haram. Všechny ostatní dívky se údajně stále nacházejí v pralese (s výjimkou šesti, které od únosu zemřely). Velitel domobrany poznamenal, že když se Amina znovu shledala s matkou, „objala ji tak [vášnivě], že se obě málem svalily na zem“. Amina podle jeho slov matce řekla: „Nikdy jsem si nemyslela, že tě ještě někdy spatřím… Bůh nám umožnil, že se zase můžeme vidět…“.

 

Druhá studentka z Chiboku, Serah Luka, patrně dcera pastora, je od vysvobození v péči lékařů ve spolkovém státě Borno. Společně s ní bylo při akci zachráněno dalších 97 žen a dětí, které radikálové z Boko Haram zadržovali v oblasti Damboa v tomto spolkovém státě. Armádě se postupně daří získávat pod kontrolu stále další území a připravuje tak cestu k obnově země.

 

Více informací o pronásledování v Nigérii, včetně krátkých videoreportáží, naleznete na stránce Nigeria Country Report.

 

Děkujeme Bohu za vaše věrné modlitby za tyto statečné dívky a za jejich neochvějnou víru v nadpřirozenou ochranu během dlouhých měsíců plných utrpení. Pokračujte i nadále v modlitbách za propuštění zbývajících školaček ze zajetí. Zatímco čekají na vysvobození, kéž si zachovají pevnou víru v Boha, zakusí úplné uzdravení z následků všech zkoušek a prožijí zbytek života ve svobodě.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Příběh Petra Jaška, který pomáhal pronásledovaným křesťanům v Súdánu a sám se stal pronásledovaným, otřásl celým světem. Mnozí se za jeho vysvobození modlili a půl milionu lidí podpisem petice za jeho propuštění, organizováním modlitebních shromáždění, či demonstrací svojí troškou přispěli k tlaku na súdánského prezidenta, který mu nakonec udělil milost. Avšak tento příběh není jen svědectvím o kruté realitě pronásledování křesťanů, o velikosti lidské sounáležitosti, či téměř zázračném vysvobození. Je především hlubokým svědectvím víry, cesty člověka, který čelil obrovské nespravedlnosti a nelidskému mučení, ale ve všem tom utrpení si uchoval neochvějnou víru, že Pán nad ním bdí, a že i tam v hloubi krutého súdánského vězení si ho Bůh může použít pro velké věci.“

— Miriam Kuzárová, Campaigns Director, CitizenGO, Slovensko

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.