Aktuálně

 

28. 05. 2016

Pákistán: Nová zjištění v případu záhadného únosu

 

 
Prosím, modlete se za Marriam (fotografie: Release International)

(Release International, Centre for Legal Aid, Assistance and Settlement /CLAAS/)

 

Čtyřiadvacetiletá pákistánská křesťanka šla 12. května do školy v doprovodu svého bratra, když se znenadání stala obětí únosu.

 

Marriam Mushtaq unesli čtyři neznámí muži ve čtvrti Bahar Colony v Láhauru. V uplynulém roce studovala při zaměstnání na Excel Educational Institution, kam měla toho dne přibližně ve dvě hodiny odpoledne namířeno, když vedle ní a bratra Youhana zastavilo bílé auto. Vystoupil z něj muž se zahalenou tváří, vtáhl Marriam dovnitř a ujeli.

 

Podle Youhanova svědectví se Marriam snažila únoscům vymanit, ale jeden z nich jí přiložil k ústům nějakou látku, načež upadla do bezvědomí. Vyděšený mladší bratr začal křičet a volat o pomoc. Na místě se shromáždila skupinka lidí a několik mladíků na motocyklech začalo únosce pronásledovat. Automobil při honičce porazil dívku přecházející ulici a způsobil jí vážné poranění nohou. Místní chlapci pokračovali v pronásledování, než jim auto nakonec zmizelo z dohledu.

 

Příbuzní Marriam zašli na policejní stanici aby podali oznámení, policisté je však odmítli vyslechnout. Teprve poté, co společně s místními křesťany uspořádali protestní akci a na dvě hodiny zablokovali silnici, policisté sepsali protokol obsahující obvinění neznámých pachatelů.

 

Dva dny poté, co byla záležitost nahlášena na policii, obdržela matka Marriam telefonát, ve kterém jí policisté oznámili, že její dcera nebyla unesena, ale ve skutečnosti se provdala. Na stanici mezitím dorazil dvaatřicetiletý muž jménem Muhammed Ali, podle příbuzných Marriam samotný únosce, a předložil oddací list.

 

Příbuzní mladé ženy jsou přesvědčeni, že by se nikdy dobrovolně neprovdala za radikálního muslima. Obávají se, že byla ke sňatku přinucena násilím a že je zadržována proti své vůli.

 

Modlete se, aby se Marriam znovu shledala se svou znepokojenou rodinou. Během tohoto násilného odloučení, kéž Bůh každého ze zúčastněných utěšuje, povzbuzuje a ujišťuje o své přítomnosti, ze které budou moci čerpat sílu. Modlete se také za dívku, která utrpěla vážná poranění při střetu s ujíždějícím automobilem. Proste, aby i ona ve svém životě zakusila Boží přítomnost, pokoj a uzdravení. Kéž na únoscích spočine usvědčující moc Ducha svatého a přivede je k porozumění, že podobné nespravedlivé počínání jako vynucování manželství a konverzí, stejně jako násilné zadržování druhých lidí je v rozporu s Božími cestami a bude mít následky… pokud nebudou činit upřímné pokání.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.