Aktuálně

 

02. 06. 2016

Uganda: Děti jen těsně unikly smrti

 

 
Dvě z dětí zavražděné křesťanky Mariam Nakirya. (Fotografie /z bezpečnostních důvodů upravená/: Morning Star News)

(Morning Star News)

 

8. května v časných ranních hodinách čtyřiatřicetiletý Awali Kakaire zabil vlastní ženu za to, že se obrátila ke křesťanství. Teprve třicetiletá Mariam Nakirya byla matkou pěti dětí.

 

Awali začal manželku podezírat z konverze přibližně o měsíc dříve, v souvislosti s dotazy místního imáma, proč se jeho žena a děti nechodí modlit do mešity a proč děti nenavštěvují islámskou školu. Awali často jezdil na služební cesty – někdy byl pryč i celý měsíc – a tak mohli ostatní rodinní příslušníci v neděli chodit do kostela.

 

8. května ráno Awali vykonal muslimský očistný rituál a vyzval ženu, aby se společně s ním pomodlila [předepsané] modlitby. „Poté co máma odmítla, začal ji táta škrtit. Máma volala o pomoc…“ vypověděl jeden ze synů. Poté co ji Alwali zabil, odešel z domu. Po dvou hodinách se vrátil a nařídil pěti dětem (ve věku 5 až 12 let) aby si lehly do jámy, kterou vyhloubil na přilehlé zahradě.

 

„Odmítli jsme uposlechnout a rozkřičeli jsme se,“ pokračoval syn. „Okamžitě na místo dorazili sousedé, ale [otec] nás již cpal do díry, kterou předtím vykopal.“ Zakrátko dorazili také policisté vybaveni slzným plynem, pistolemi a obušky pro případ, že by se konfrontace se shromážděným davem vymkla z rukou.

 

Mariam se obrátila ke Kristu v srpnu 2015, po několika návštěvách podomního evangelisty. Dvě z jejích dětí v současné době žijí u babičky, zbývající tři u strýce. „Děti jsou stále v šoku, pláčou a volají mámu,“ uvedla osmdesátiletá babička.

 

Spojme se v modlitbách za těchto pět dětí, které tragickým způsobem přišly o matku. Kéž Pán Ježíš, kterého děti poznaly při návštěvách společenství, naplní jejich srdce pokojem, útěchou a nadějí. Kéž všechny kráčejí ve stopách své matky, která ho věrně následovala až do úplného konce. Přimlouvejte se také za jejich otce v naději, že i on zakusí Boží odpuštění a spasení – a také pokoj, který jej naplní, když přijme jeho Syna Ježíše jako svého osobního Spasitele.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.