Aktuálně

 

03. 06. 2016

Súdán: Nezákonné zadržování církevních vedoucích

 

 
uwa Šamál a Hassan Tawor (fotografie: World Watch Monitor)

(World Watch Monitor, Middle East Concern)

 

Před pěti měsíci zadrželi pastora Kwa Šamála příslušníci súdánské Státní zpravodajské a bezpečnostní služby (National Intelligence and Security Services, NISS). Letos 24. května byl v Chartúmu zatčen znovu a [nedobrovolně se tak] připojil k nejméně dvěma dalším křesťanským vedoucím, čekajícím ve vazbě na obvinění, které by potenciálně mohlo znamenat i trest smrti.

 

Všeobecně se očekává, že nedávno uvězněný pastor bude společně s dalším vedoucím církve Church of Christ, Rev. Hassanem Taworem, a křesťanským konvertitou z Dárfúru známým pod jménem Abdelmoneim Abdelmoula, obviněn ze závažných trestných činů včetně špionáže a ohrožování státní bezpečnosti. Rev. Kwa, který ve svém společenství vede misijní odbor, byl poprvé zadržen loni 18. prosince. Po třech dnech byl bez jakéhokoli zdůvodnění propuštěn, musel se však každý den hlásit v kanceláři NISS. V polovině ledna byl této povinnosti zproštěn bez uvedení jakéhokoli důvodu, o další měsíc později mu však bylo pravidelné reportování znovu nařízeno.

 

Není to poprvé, co představitelé chartúmského režimu zadrželi křesťany v rozporu se zákonem a neuvedli přitom žádné závažné důvody, kvůli kterým by se měli později obnovit u soudu. V létě 2015 byli propuštěni na svobodu dva jihosúdánští pastoři, rovněž nařčení ze „špionáže“.

 

V letošním vydání seznamu World Watch List udržovaném organizací Open Doors zaujímá Súdán osmou příčku. Seznam zahrnuje 50 zemí, ve kterých křesťané žijí pod největším tlakem. Situace v převážně muslimském Súdánu je v tomto materiálu charakterizována jako „extrémní“. V první desítce se Súdán umístil i v loňském roce.

 

Další informace o pronásledování v Súdánu naleznete na stránce Sudan Country Report.

 

Přimlouvejte se prosím za tyto zadržované súdánské křesťany. Modlete se, aby zůstali pevní ve víře a aby je tato těžká zkouška nepřipravila o odvahu. Kéž je Bůh vysvobodí a zahrne ještě lepšími příležitostmi k šíření dobré zprávy o své nekonečné lásce a plánu spasení v této duchovně potřebné části světa. Bohu buď chvála a sláva za vše, co má v plánu vykonat skrze životy a svědectví těchto věrných křesťanů.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.