Aktuálně

 

09. 06. 2016

Írán: Křesťanská vězeňkyně ze zdravotních důvodů dočasně propuštěna z vazby

 

 
Maryam Naghash Zargaran (fotografie: Open Doors)

(Middle East Concern)

 

Přátelé a příbuzní již téměř tři roky zadržované íránské křesťanky Maryam Naghash Zargaran si oddechli po obdržení zprávy o jejím dočasném propuštění. Důvodem je nutnost zajištění adekvátní lékařské péče, kterou žena naléhavě potřebuje.

 

Špatný zdravotní stav Maryam se ještě zhoršil poté, co 27. května zahájila hladovku na protest proti nedostatečné lékařské péči ve věznici. V minulosti opakovaně trpěla srdečními problémy, bolestmi hlavy, nevolností a bolestí v uších.

 

Přestože si zástupci věznice byli vědomi závažnosti jejího stavu a nezbytné hospitalizace, prokurátor jí v minulosti odmítl vydat povolení k opuštění vězeňského zařízení a nástupu do nemocnice. Podle dostupných zpráv spoluvězni na oddělení vyjádřili Maryam svou podporu tím, že 29. května demonstrativně odmítli návštěvy příbuzných.

 

Maryam je křesťanka pocházející z muslimské rodiny. V roce 2013 byla zadržena v souvislosti s prací v křesťanském sirotčinci, obviněna z „jednání ohrožujícího státní bezpečnost“ a odsouzena ke čtyřem letům odnětí svobody. Žádost právníka o obnovení procesu byla zamítnuta.

 

Další zprávy s modlitebními náměty, včetně krátkých videoreportáží, naleznete na stránce Iran Country Report.

 

Společně s přáteli a příbuznými v modlitbách děkujeme Bohu, že se Maryam konečně dostala z vězení do nemocnice, kde jí bude poskytnuta nezbytná péče. Modlete se, aby Bůh prostřednictvím lékařů jednal a obnovil její zdraví. Proste také za možnost předčasného propuštění ještě před uplynutím trestu, aby se mohla úplně zotavit doma. Do té doby se modlete, aby se dozorci a ostatní vězni chovali laskavě nejen k Maryam, ale také k sobě navzájem… a aby Kristovo světlo prozářilo každou část věznice Evin.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.