Aktuálně

 

10. 06. 2016

Indie: Křesťané vystaveni špatnému zacházení, vyháněni z domovů

 

 
Rodiny vyhnané z osady Katholi (fotografie: Morning Star News)

(Release International, Morning Star News)

 

28 křesťanů, včetně dětí, bylo v průběhu pouhých dvou dní dvakrát zmláceno a vyhnáno z domova. Hinduističtí extrémisté z osady Katholi předvolali čtyři křesťanské rodiny na veřejné shromáždění a požadovali po nich, aby se zřekli své víry. Křesťané však odmítli. Při prvním útoku utrpělo šest věřících vážná zranění a museli být ošetřeni. Když se následující den do Katholi vrátili, hinduisté je fyzicky napadli znovu.

 

Pachatelé ospravedlňovali své útoky tvrzením, že „konverze sousedů ke křesťanství rozlítily jejich bohy“. Teprve když na místě zasáhla policie a útočníci slíbili, že se útoky nebudou opakovat, mohly se rodiny vrátit domů.

 

Mezitím v přibližně 80 kilometrů vzdálené vesnici Sukma jiní hinduističtí extrémisté přinutili dva křesťany k účasti na dvouhodinovém „očistném“ rituálu, při kterém jednomu z nich násilím kladli na jazyk rozpálené kovové mince. Muž utrpěl popáleniny také na zádech, ramenou, kolenou a chodidlech. Když oba křesťané stále odmítali zapřít Krista, dostali ještě pokutu.

 

Ve spolkovém státě Čhattísgarh v centrální Indii bylo jen od ledna do dubna letošního roku nahlášeno 49 případů organizovaných útoků na křesťany.

 

Více informací o pronásledování v této zemi naleznete na stránce India Country Report.

 

Vyprošujte křesťanům v celém spolkovém státě Čhattísgarh pokoj a modlete se za jejich ochranu; pamatujte zejména na rodiny v osadách Katholi a Sukma. Kéž jsou vedoucí představitelé státních orgánů aktivnější v zajišťování náboženské svobody pro všechny obyvatele, aby tito věrní křesťané mohli bez obav praktikovat svou víru. Modlete se, aby Bůh proměnil srdce lidí, kteří se snaží křesťanům všemožně uškodit, pomohl jim prohlédnout pomýlenost jejich cest a nakonec je přivedl k víře.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Příběh Petra Jaška, který pomáhal pronásledovaným křesťanům v Súdánu a sám se stal pronásledovaným, otřásl celým světem. Mnozí se za jeho vysvobození modlili a půl milionu lidí podpisem petice za jeho propuštění, organizováním modlitebních shromáždění, či demonstrací svojí troškou přispěli k tlaku na súdánského prezidenta, který mu nakonec udělil milost. Avšak tento příběh není jen svědectvím o kruté realitě pronásledování křesťanů, o velikosti lidské sounáležitosti, či téměř zázračném vysvobození. Je především hlubokým svědectvím víry, cesty člověka, který čelil obrovské nespravedlnosti a nelidskému mučení, ale ve všem tom utrpení si uchoval neochvějnou víru, že Pán nad ním bdí, a že i tam v hloubi krutého súdánského vězení si ho Bůh může použít pro velké věci.“

— Miriam Kuzárová, Campaigns Director, CitizenGO, Slovensko

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.