Aktuálně

 

11. 06. 2016

Finsko: Rostoucí zájem přistěhovalců o křesťanství

 

 

(Evangelical Focus)

 

V posledních měsících finské církve prožívají novou zkušenost – obracejí se na ně stovky muslimských přistěhovalců s otázkami o křesťanské víře. Největší zájem projevují imigranti z Afghánistánu, Iráku a Íránu, uvádí Marja-Liisa Laihia, specialistka na přistěhovaleckou problematiku z Evangelikální luterské církve.

 

V rámci migrační vlny přijalo Finsko loni na podzim téměř 30 000 muslimů. Od té doby jeden pastor (rodilý mluvčí hovořící arabsky) pokřtil v Helsinkách a okolí již 18 iráckých muslimů. Pro zájemce o křest pořádá pastor přípravné kurzy, a podle jeho slov je zájem potenciálních účastníků větší, než dokáže uspokojit. Délka kurzu činí 45 až 50 hodin.

 

Kvůli hrozbě terorismu a nepokojům působeným radikálními skupinami jako jsou Islámský stát nebo Boko Haram začíná mnoho muslimů o islámu pochybovat. Když se dostanou do zemí, ve kterých panuje náboženská svoboda, mohou se o křesťanství dozvědět více.

 

V případě obrácení se některé rodiny s konverzí smíří, jiné se pokřtěného příbuzného zřeknou.

 

V průzkumu uskutečněném finským křesťanským časopisem Uusi Tie byli místní pastoři dotazováni, kolik muslimských žadatelů o azyl z řad přistěhovalců pokřtili. Redaktoři obdrželi celkem 128 odpovědí, podle kterých bylo pokřtěno celkem 117 muslimů. Přestože se průzkum zaměřoval na luterskou církev, pro účely srovnání bylo osloveno také 17 letničních společenství – 13 respondentů zmínilo dalších 108 pokřtěných muslimů.

 

Radujeme se ze skutečnosti, že tito muslimští přistěhovalci cítí po příchodu do nové země svobodu přijmout Ježíše Krista jako svého Spasitele. Kéž vydávají účinné svědectví evangelia příbuzným a dalším lidem ve svém okolí, kteří dosud tento krok víry neučinili. Přimlouvejte se také za mnohé křesťany žijící v zemích, kde dochází k pronásledování; modlete se za bezpečí lidí, kteří se možná právě v tuto chvíli snaží uprchnout z některé z oblastí zmítaných násilím ve snaze nalézt bezpečné útočiště a náboženskou svobodu.

 

Osobní poznámka překladatele: Modlete se i za lidi, kteří v současné době projevují zájem o křesťanství účelově kvůli snížení pravděpodobnosti deportace (protože by jako „odpadlíci“ čelili ve své zemi pronásledování). Kéž i oni dostanou milost ke skutečnému obrácení (které je Božím darem a výsledkem díla Ducha svatého v srdci konkrétního člověka). Podobné rozhodnutí není pro muslimy jednoduché a může pro ně být skutečně nebezpečné, ať už je jejich motivace jakákoli.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.