Aktuálně

 

17. 06. 2016

Vietnam: Policisté zbili manželku uvězněného křesťana

 

 

(Religious Liberty Prayer Bulletin)

 

Zatímco vietnamský pastor Nguyen Cong Chinh stále zůstává ve vězení, jeho manželka Tran Thi Hong dlouhodobě čelí jiným formám pronásledování. 14. dubna ji policisté odvezli z jejího domu do kanceláře Lidového výboru v Hoa Lu, kde ji celé tři dny vyslýchali a fyzicky bili agenti v civilu. Způsobili jí přitom mnohačtná zranění hlavy, kolenou, nohou, rukou a chodidel.

 

Ještě před tímto incidentem se policisté pokusili křesťance zabránit v účasti na naplánovaném setkání s Davidem Sapersteinem, americkým velvyslancem pro mezinárodní náboženskou svobodu. Setkání nicméně nakonec proběhlo, poté co Tran informovala velvyslancovu delegaci, že byla zadržena a musí se vrátit domů.

 

V květnu byla Tran zatčena a nevybíravými způsoby vyslýchána celkem třikrát. Během jednoho z těchto výslechů se matku pokusil bránit osmnáctiletý syn Tran, policisté se na něj však vrhli, nějakou dobu ho škrtili a nakonec ho spoutali a zatkli. Naštěstí byl ještě ten den propuštěn.

 

Pětačtyřicetiletý pastor Nguyen je vězněn kvůli své víře a aktivitám v oblasti hájení svobody náboženského vyznání; ve vazbě je vystaven fyzickému násilí i psychickému nátlaku. V roce 2012 byl odsouzen k 11 letům odnětí svobody za údajné „narušování národní jednoty“.

 

Další informace o pronásledování ve Vietnamu naleznete na stránce Vietnam Country Report.

 

Připojte se k nám v modlitbách za ukončení bezdůvodných útoků na pastora Nguyena a jeho rodinu. Modlete se, aby byl propuštěn z vězení ještě před koncem vyměřeného trestu. Zatímco příbuzní doufají v příznivý výsledek, modlete se, aby je Bůh naplňoval odvahou a dodával jim sílu. Modlete se, aby se lidé v jejich okolí pozastavovali nad zdrojem této odvahy a rovněž uvěřili. Přimlouvejte se také za představitele vietnamských státních orgánů, aby se zasazovali o skutečnou spravedlnost pro místní křesťany a jednali s nimi ohleduplně.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.