Aktuálně

 

18. 06. 2016

Nigérie: Při útoku vyprovokovaném příspěvkem na Facebooku přišlo o život několik lidí

 

 

(Release International, Morning Star News)

 

Nigerijští radikálové připravili o život čtyřiadvacetiletého křesťana jménem Methodus Chimaie Emmanuel – krátce poté, co byl muž nařčen ze zveřejnění rouhavého prohlášení na adresu proroka Mohameda na Facebooku. K vraždě došlo při rozsáhlém útoku na město Pandogari; o život přišli ještě další tři lidé a byla vypálena jedna církevní budova.

 

Podle prohlášení armádního mluvčího N. C. Agwu byl mezi obětmi jeden příslušník útvaru Nigerijské bezpečnosti a civilní obrany (Nigeria Security and Civil Defense Corps). Výtržníci zablokovali silnici z Lagosu do Kaduny. „V souvislosti s násilnostmi bylo zadrženo několik osob, podezřelí byli předáni policii,“ poznamenal Agwu.

 

Baptistický pastor z nedalekého města Kagara uvedl, že útok bezprostředně vyprovokovala výměna názorů dvou mladých lidí z Pandogari na Facebooku. „Všechno to začalo facebookovým chatem mezi místním muslimem a křesťanem… Muslimský mladík mobilizoval své souvěrce tvrzeními, že se křesťan rouhal proroku Mohamedovi.“ Pastor dodal, že radikálové v Pandogari také vypálili baptistickou modlitebnu.

 

Více informací o Nigérii, starší zprávy a videoreportáže naleznete na stránce Nigeria Country Report.

 

Modlete se za obyvatele Nigérie, zejména za všechny, kdo byli postiženi nedávným zabíjením ve městě Pandogari. Kéž jsou lidé odpovědní za násilnosti předáni spravedlnosti. Přimlouvejte se za místní Nigerijce, kteří dosud neznají Krista a plně nerozumí dopadům svého násilného počínání, aby hledali pravdu evangelia a rostli v Boží moudrosti a milosti. Modlete se za ukončení vlny pronásledování, ke kterému může dojít jedině tehdy, když se mezi křesťany a muslimy bude projevovat Ježíšova láska a slitování, aby všichni mohli žít v pokoji a vzájemné harmonii.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Za knihu Petra Jaška jsem nesmírně vděčný. Připomíná nám, že naše svoboda a naše pohodlí nejsou žádnou samozřejmostí. Petr Jašek líčí svůj příběh bez rušivého patosu – o to jsou jeho slova údernější. Při četbě jsem se v duchu vrátil do komunistických dob, kdy si člověk mohl připadat bezmocný tváří v tvář všemocným silovým strukturám totalitního státu, ale současně jako vítěz nad temnými mocnostmi figurujícími za těmito strukturami. Díky za úžasné svědectví o vítězství nad beznadějí – o tom, že Boží láska skutečně vítězí nad nenávistí. Petr Jašek na vlastní kůži zakusil Pavlova slova, že Boží moc se dokonává v lidské slabosti.“

— Dan Drápal, teolog a publicista

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.