Aktuálně

 

23. 06. 2016

Uganda: Pastor zemřel po otravě kontaminovaným jídlem

 

 

(Morning Star News)

 

Pastor Micah Byamukama z osady Kasecha ve východní Ugandě zemřel, poté co snědl jídlo kontaminované insekticidem Představitelé místních orgánů mají podezření, že člověk odpovědný za jeho smrt z osady uprchl.

 

V neděli 15. května začalo jedenapadesátiletého pastora bolet břicho, poté co snědl jídlo od člověka, o kterém si myslel, že se s ním chce usmířit. Pastor byl urychleně převezen do nemocnice Kabweri Health Centre, kde však v devět hodin večer zemřel. Zdravotní sestra, která si nepřála být jmenována, potvrdila, že příčinou úmrtí byla otrava látkou obsaženou v prostředku na hubení hmyzu.

 

Pastor Micah byl vdovec, neměl žádné děti. O pět dní dříve utrpěl zranění při útoku skupiny mužů vyzbrojených noži. Přežil jen díky tomu, že na místo přispěchali sousedé přivolaní jeho křikem. Sousedé jsou přesvědčeni, že za útokem stál stejný člověk, který později pastora otrávil. Hovoří o něm jako místním muslimovi, kterého rozlítily pastorovy poznámky během veřejné debaty o víře.

 

V letošním roce radikálové ve východní Ugandě brutálně napadli nebo zavraždili již nejméně šest křesťanů; celé řadě dalších vyhrožovali zabitím.

 

Modlete se za ukončení těchto nesmyslných útoků na křesťany ve východní Ugandě. Pozvedejte na modlitbách pastory a evangelisty, kteří zvěstují Krista místním obyvatelům v oblastech, kde potenciálně hrozí nebezpečí násilných reakcí. Vyprošujte křesťanům v této zemi sílu a povzbuzení z vědomí, že se za ně modlí lidé po celém světě. Modlete se také za Uganďany, kteří dosud nepřijali dar spasení. Proste za otevřenost jejich srdcí pro Dobrou zprávu evangelia.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.