Aktuálně

 

24. 06. 2016

Alžírsko: Dalšímu společenství vydán zákaz používání budovy

 

 
Kostel v Alžírsku (Fotografie: Flickr / PhR610 [cc])

(Middle East Concern)

 

Křesťanskému společenství v Alžírsku bylo zakázáno používání stávající budovy k bohoslužbám. Podle místních orgánů křesťané porušují zákon z roku 2006, který reguluje neislámské bohoslužby. Jedná se již o druhý případ za poslední dva měsíce, kdy byl podobný zákaz vydán.

 

Vedoucí představitelé společenství obdrželi 24. dubna dopis, ve kterém je zmíněna povinnost získat k používání objektu k neislámským bohoslužbám předchozí souhlas „Státní komise pro nemuslimské náboženské skupiny“. Dopis také upozorňuje, že nájemní smlouva je neplatná, protože stavba, pronajímaná společenstvím Alžírské protestantské církve, je registrována jako obytná budova.

 

Měsíc před obdržením zmíněného dopisu vedoucí společenství informovali místní orgány, že mají v úmyslu pronajatou budovu k bohoslužbám používat. Podle jejich názoru zákaz omezuje jejich ‚svobodu náboženského vyznání‘, kterou zaručuje alžírská ústava.

 

Kromě toho se domnívají, že ustanovení z roku 2006 omezuje svobodu náboženského vyznání všech nemuslimů a je v rozporu s novou alžírskou ústavou, navíc se jedná o porušování závazků plynoucích z mezinárodního práva.

 

Více informací o této zemi naleznete na stránce Algeria Country Report.

 

Kéž je zmíněný zákaz nakonec zrušen, aby se tito křesťané mohli i nadále společně scházet a svobodně vzdávat Bohu chválu. Modlete se, aby zainteresovaní církevní vedoucí zakoušeli pokoj a vedení Ducha svatého, zatímco usilují o opětovné získání práva k užívání budovy a současně využívají veškeré Bohem dané příležitosti ke zvěstování své víry. Bůh vyzbrojuje svou církev k růstu, dokonce i v problematických částech světa jako je Alžírsko. Přimlouvejte se za spásu obyvatel Alžírska, aby mohli bez obav hledat Boha a uvědomili si důležitost přijetí jeho Syna Ježíše jako svého osobního Spasitele.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.