Aktuálně

 

30. 06. 2016

Mali: Unesená švýcarská misionářka „stále naživu“

 

 
Beatrice Stockli (fotografie: World Watch Monitor)

(World Watch Monitor)

 

Radikální skupina „Al-Káida v islámském Maghrebu“ (al-Qaeda in the Islamic Maghreb, AQIM) zveřejnila 16. června nové video, podle kterého je švýcarská řádová sestra unesená letos v lednu stále naživu a v dobrém zdravotním stavu. V tříminutovém videu zveřejněném na sociálních sítích zahalená Beatrice hovořící francouzsky potvrzuje, že je zadržována již 130 dní, ale je zdravá a těší se dobrému zacházení, přestože je velmi horko. Na konci videa děkuje své rodině a švýcarské vládě za veškeré aktivity směřující k jejímu propuštění.

 

Krátce poté, co skupina ozbrojenců letos v lednu unesla Beatrice z jejího domova v Timbuktu, zveřejnila AQIM první video, ve kterém se přihlásila k odpovědnosti za únos. V tomto videu maskovaný muž hovořící anglicky prohlásil: „Beatrice Stockli je španělská jeptiška, která vyhlásila válku islámu svou snahou o obracení muslimů na křesťanskou víru.“

 

Podmínek propuštění Beatrice na svobodu bylo několik – kromě osvobození trojice bojovníků AQIM uvězněných v Mali také propuštění jednoho vůdce v současné době zadržovaného u Mezinárodního trestného soudu v nizozemském Haagu. Švýcarsko nicméně trvá na křesťančině bezpodmínečném propuštění.

 

Připojte se k nám v přímluvách za propuštění Beatrice a za ochranu všech křesťanů v Mali. Pozvedejte tuto misionářku na modlitbách, zatímco musí snášet útrapy zajetí. Vyprošujte jejím přátelům a příbuzným útěchu plynoucí z vědomí, že Bůh i v této nelehké situaci stále jedná. Přimlouvejte se také za její únosce, aby si uvědomili závažnost svého počínání. Kéž díky svědectví této křesťanské služebnice porozumí, jak je Bůh velice miluje, činili pokání ze svých zlých cest a přijali jeho úžasný plán spasení.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.