Aktuálně

 

07. 07. 2016

Uganda: Otec způsobil popáleniny vlastnímu synovi kvůli následování Ježíše

 

 
Nasíf v nemocnici. (Fotografie: Morning Star News)

(Morning Star News)

 

Devítiletý ugandský chlapec musel být hospitalizován poté, co ho radikální muslimský otec přivázal k banánovníku a zapálil. Mělo se jednat o trest za složení důvěry v Ježíše.

 

Nasíf uvěřil 5. června v modlitebně v nedaleké vesnici, do které ho přivedl soused.

 

Podle výpovědi pastora tohoto společenství se Nasífův otec a nevlastní matka nesmírně rozlítili, když se o jeho obrácení ke křesťanství dozvěděli. V reakci na chlapcovo volání o pomoc přiběhli sousedé a odvezli ho do nemocnice v Kamuli. Otec byl následně zadržen a později propuštěn na kauci.

 

Podle mluvčího zdravotnického zařízení utrpěl chlapec těžké mnohačetné popáleniny. „Zotavuje se, ale velice pomalu. Možná jej budeme muset převézt do jiné nemocnice, kde by podstoupil specializovanou léčbu.“

 

Soused, který Nasífa přivedl do církve, se v současné době obává o život. Nedávno obdržel textovou zprávu, ve které stálo: „Víme o tom, že stojíš za Nasífovým obrácením ke křesťanství. Již brzy sklidíš co jsi zasel, a bude to lekce pro ostatní. Islám podobné konverze zavrhuje.“ Nejmenovaný Nasífův příbuzný doufá, že chlapce po propuštění z nemocnice získá do opatrovnictví.

 

Přimlouvejte se prosím za Nasífovo úplné fyzické i citové uzdravení, a také za to, aby Bůh po propuštění z nemocnice chránil jeho život. Kéž traumatizovaný chlapec porozumí, jak velice ho Nebeský Otec skutečně miluje, a plně si uvědomí, že má pro jeho život úžasný plán. Modlete se, aby Bůh chránil také člověka, který v dobré víře přivedl Nasífa do společenství a nyní je mu vyhrožováno, stejně jako za sousedy, kteří chlapce odvezli do nemocnice. Přimlouvejte se i za Nasífovy rodiče, aby také oni poznali Ježíše jako svého Spasitele. Pozvedejte na modlitbách všechny ugandské křesťany, kteří potřebují ochranu, zejména ty z nich, kteří žijí v oblastech se zvýšeným rizikem pronásledování.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

“Když jsem pročítal tuto knihu, vybavily se mi vzpomínky na těžkou dobu, kdy Petr zmizel a my jsme neměli žádné zprávy o tom, co se mu stalo. Ale také jsem vzpomínal na to, jak se náš sbor semkl na modlitbách a v půstu. Navzdory nejistotě a strachu Bůh znovu a znovu naplňoval naše srdce pokojem a vírou, že se Petr vrátí domů. A když se vrátil, žasl jsem, koho vidím. Žádný zlomený člověk, jak mnozí předpokládali, ale vyzrálý muž, plný víry, radosti, vděčnosti a lásky k Ježíši. Jako se zlato přepaluje ohněm, tak i oheň utrpení přepálil Petra v hlubokého, vroucího a odvážného Božího služebníka. Věřím, že Bůh stejně jako Petra neopustí ani nikoho z nás. Ať procházíme čímkoli, dá nám sílu, anebo nás vezme do náruče a přenese na bezpečnou půdu. Díky Bohu za Jeho věrnost, pomoc a milost. Díky, že zlo obrací v dobro, díky, že z Jeho rukou nás nikdo a nic nevytrhne. A díky za všechny, kteří mohli skrze Petra poznat a přijmout Krista.“

— Daniel Kaleta, kazatel Církve bratrské

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.