Aktuálně

 

08. 07. 2016

Nigérie: Navrhované legislativní změny doprovázejí obavy

 

 
Prezident Buhari (fotografie: Flickr / Ministerstvo zahraničí Spojených států)

(Religious Liberty Prayer Bulletin)

 

Rok poté, co prezident Muhammadu Buhari složil při nástupu do funkce slavnostní slib, zvažuje nigerijská vláda zavedení dvou zákonů, které by v případě schválení ještě více posílily islámské směřování této nejlidnatější africké země.

 

Autoři prvního z návrhů požadují, aby v každém spolkovém státě byla vyhrazena určitá část pastvin pro fulské kočovníky, o kterých je všeobecně známo, že je infiltrují přívrženci radikální organizace Boko Haram. V případě schválení by tento návrh mohl napomoci rozšíření extrémistického islámu na jihu země, kde v současné době tvoří většinu křesťané.

 

Druhá úprava navrhuje posílení pravomocí soudů šaría v Nigérii. Tento návrh prošel 19. června již druhým čtením, bez velké pozornosti a veřejné debaty. Křesťanští i muslimští studenti v hlavním městě Abuja nicméně 7. června uspořádali pokojnou protestní akci, na které návrh odsoudili, neboť podle nich nebezpečně rozděluje společnost a jedná se o naprosto evidentní pokus o islamizaci Nigérie.

 

Prezident Buhari je bývalý vojenský diktátor a o prezidentský úřad neúspěšně usiloval již v letech 2003, 2007 a 2011. Jedním z důvodů, proč byl v březnu 2015 nakonec zvolen, byl deklarovaný odklon od postojů podporujících šaríu, které v minulosti otevřeně zastával.

 

Více informací o Nigérii naleznete na stránce Nigeria Country Report.

 

Děkujeme vám, že se modlíte za nigerijské vládní představitele, aby se měli odvahu ozvat a také aktivně hlasovat proti navrhovaným legislativním úpravám. Kéž se postaví za dodržování lidských práv, včetně svobody náboženského vyznání. Modlete se, aby nigerijští křesťanští vedoucí odvážně vydávali svědectví o pravdě a milosrdenství našeho Pána Ježíše Krista, aby mnoho lidí dostalo příležitost zakusit jeho proměňující moc ve vlastním životě – včetně fulských pastevců, kteří potřebují usvědčení z hříchu a nadpřirozenou sílu k osvobození od teroru páchaného přívrženci Boko Haram. Jen s Boží pomocí mohou skončit všechny projevy násilí a nespravedlnosti v Nigérii, aby po celé zemi zavládl toužebně vyhlížený pokoj.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.