Aktuálně

 

09. 07. 2016

Írán: Křesťanka se vrátila do vězení ve špatném zdravotním stavu

 

 
Maryam (vlevo). Fotografie: Mohabat News

(Release International, Middle East Concern)

 

Maryam Naghash Zargaran byla předčasně převezena zpátky do vězeňské cely – dříve, než lékaři stihli doléčit závažné zdravotní problémy, kterými křesťanka trpí. (Maryam je íránská konvertitka od islámu, za zdmi teheránské věznice strávila již tři roky z vyměřeného čtyřletého trestu.)

 

Uvězněná křesťanka nedávno zahájila hladovku na protest proti tomu, že se vězňům nedostávalo adekvátní lékařské péče. Podle zdrojů blízkých rodině se Maryam nakonec dostala do stavu, kdy byla „téměř v bezvědomí“. Teprve tehdy dostala povolení opustit prostory věznice Evin, aby se mohla léčit. Když soud rozhodl, že se musí vrátit zpátky, příbuzní požádali ze zdravotních důvodů o odklad. Úřad prokurátora však žádost zamítl a pohrozil zabavením složené kauce (v přepočtu více než dva miliony korun).

 

Mladá žena byla zadržena v roce 2013 a obviněna z „jednání ohrožujícího státní bezpečnost“ v souvislosti s prací v sirotčinci společně s pastorem Saídem Abedinim. Pastor Saíd před několika lety emigroval do Spojených států, v současné době má dvojí občanství (íránské a americké). Také on byl uvězněn, propuštěn na svobodu byl letos v lednu.

 

Připojte se k nám v modlitbách, aby Bůh ve své nesmírné milosti a slitování uzdravoval a utěšoval naši íránskou sestru v Kristu Maryam. Vyprošujte jí i důvěru, že bude v příhodný čas propuštěna z vězení. Kéž Bůh i nadále utěšuje a povzbuzuje její příbuzné a přátele, kteří pochopitelně trpí značnými obavami o její zdravotní stav a celkovou pohodu. Současně nezapomínejme na všechny křesťany v Íránu, kteří se právě v této chvíli nacházejí kvůli své víře za mřížemi. Modleme se, aby každý jeden z nich zakoušel „pokoj Boží, převyšující každé pomyšlení…“ (Filipským 4,7).

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.