Aktuálně

 

22. 07. 2016

Súdán: Zatýkání křesťanů v souvislosti s protesty kvůli nelegálnímu zabavení budovy

 

 

(Middle East Concern, Christian Solidarity Worldwide)

 

Čtrnáct řadových členů a vedoucích společenství Bahri Evangelical Church v Chartúmu bylo 7. července zadrženo kvůli účasti na pokojné demonstraci proti nelegálnímu zabavení budovy školy patřící společenství. Objekt zapečetili členové oficiálně jmenovaného „výboru“, který představitelé společenství neuznávají; dokonce i správní soud, který změnu majitele přezkoumával, označil operaci za nelegální.

 

Policisté původně zadrželi 11 lidí, kteří byli propuštěni na svobodu až po intervenci advokáta zastupujícího postiženou stranu. Když se však křesťané vrátili na místo a pokračovali ve vznášení námitek proti nepřátelskému převzetí budovy, policisté se vrátili a tentokrát zadrželi celkem 17 osob. Tři ze zadržených prokázali, že patří ke zmíněnému úřady jmenovanému „výboru“ a tak byli záhy propuštěni. Přestože prokurátor požadoval, aby zbývajících 14 zadržených osob čekalo na zahájení procesu na svobodě, policisté mu odmítli vyhovět.

 

10. července bylo všech 14 zadržených členů společenství obviněno u trestního soudu v Bahri. Třinácti z nich byla vyměřena pokuta ve výši 300 súdánských liber (přibližně 1200 korun) za bránění policistům ve výkonu úřední moci, jednomu pak 500 liber (přibližně 2000 korun) za bránění policistům spojené s narušování veřejného pořádku. Po zaplacení požadované částky byli všichni zadržení propuštěni.

 

Pět z nich však na svobodě stále čeká na zahájení soudního sporu kvůli údajnému porušení uzavřené dohody. Během první vlny zatýkání 7. července křesťané podepsali prohlášení, ve kterém přislíbili, že se vyvarují „narušování pořádku“. V rámci druhé vlny nepokojů byli zatčeni znovu a obviněni z porušení podmínek předchozího propuštění. Datum zahájení procesu dosud nebylo stanoveno.

 

Více informací o problémech, se kterými se súdánští křesťané potýkají, naleznete na stránce Sudan Country Report.

 

Připojte se k nám v modlitbách za tyto súdánské křesťany, kteří byli obviněni v souvislosti s protestem proti nelegálnímu převzetí církevní budovy. Kéž tuto složitou situaci zvládnou s rozvahou a způsobem, který bude Boha těšit. Modlete se za pětici členů společenství, které ještě čeká soud, aby plně důvěřovali Bohu a spolehli se na jeho zaslíbení, že všechno působí k dobrému těm, kdo ho milují… včetně tohoto zdánlivě nespravedlivého zabavení majetku. Kéž členové společenství přijímají povzbuzení z Božího neomylného slova. Vyprošujte jim také nadpřirozené zmocnění a přízeň všech zapojených soudců. Modlete se, aby se celý případ stal svědectvím o moci evangelia v Súdánu i v dalších zemích.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.