Aktuálně

 

23. 07. 2016

Nigérie: Mučedníci po sobě zanechali truchlící rodiny

 

 
Eunice Elisha, křesťanka, která nedávno zemřela mučednickou smrtí (fotografie: World Watch Monitor)

(World Watch Monitor)

 

Nigerijští radikálové při nedávných navzájem nesouvisejících incidentech připravili o život dva křesťanské pracovníky.

 

Eunice Elisha byla zavražděna 9. července v časných ranních hodinách nedaleko nigerijského hlavního města Abuja. Dvaačtyřicetiletá matka sedmi dětí se vypravila kázat jako obvykle, uvedl v rozhovoru pro místní sdělovací prostředky její manžel, pastor Olawale.

 

Olawale popsal Eunice jako horlivou křesťanku, „která zřídkakdy vynechala den ve společenství“ a pokračoval: „Vnímám ji (Eunice) jako mučednici, která zemřela pro Krista. Ať už ty lidi dopadnou nebo ne, mělo by jim být odpuštěno.“ Policisté zatím zadrželi šest podezřelých, vyšetřování stále pokračuje.

 

Případ Eunice představuje jen jeden z několika útoků v posledních týdnech, jejichž terčem se stali křesťané. 30. června patrně ozbrojení fulští pastevci zavraždili reverenda Josepha Kura, pastora společenství Evangelical Church Winning All (ECWA) ve městě Obi ve spolkovém státě Nasarawa v centrální části země.

 

Rev. Joseph se přibližně v sedm hodin vypravil pokácet nějaké stromy, aby z nich získal dřevo na střechu. Šli s ním další tři lidé. Když skupinka dorazila na farmu, za zády se jim znenadání vynořili dva ozbrojenci. Na místě bylo později nalezeno zohavené tělo Rev. Josepha. Pastor po sobě zanechal manželku a sedm dětí.

 

Další zprávy o pronásledování v Nigérii, včetně krátkých informativních videí, naleznete na stránce Nigeria Country Report.

 

Kéž příbuzní a přátelé těchto ‚dobrých a věrných služebníků‘ přijmou útěchu z Božích zaslíbení věčného života v podobě ujištění, že za 1) jejich blízcí zemřeli, aby obdrželi věčnou odměnu, a za 2) že se s nimi jednoho dne znovu shledají v přítomnosti samotného Pána. Vyprošujte útěchu jejich truchlícím srdcím, kterou budou čerpat nejen ze vzpomínek na vzácné okamžiky strávené se svými blízkými, ale zejména z lásky a nadpřirozeného pokoje plynoucího ze vztahu s naším zmrtvýchvstalým Spasitelem, Ježíšem Kristem. Přimlouvejte se rovněž za pachatele, aby i oni mohli osobně poznat Boha a jeho zachraňující milost.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Příběh Petra Jaška, který pomáhal pronásledovaným křesťanům v Súdánu a sám se stal pronásledovaným, otřásl celým světem. Mnozí se za jeho vysvobození modlili a půl milionu lidí podpisem petice za jeho propuštění, organizováním modlitebních shromáždění, či demonstrací svojí troškou přispěli k tlaku na súdánského prezidenta, který mu nakonec udělil milost. Avšak tento příběh není jen svědectvím o kruté realitě pronásledování křesťanů, o velikosti lidské sounáležitosti, či téměř zázračném vysvobození. Je především hlubokým svědectvím víry, cesty člověka, který čelil obrovské nespravedlnosti a nelidskému mučení, ale ve všem tom utrpení si uchoval neochvějnou víru, že Pán nad ním bdí, a že i tam v hloubi krutého súdánského vězení si ho Bůh může použít pro velké věci.“

— Miriam Kuzárová, Campaigns Director, CitizenGO, Slovensko

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.