Aktuálně

 

29. 07. 2016

Pákistán: Otec znásilněné dívky touží po spravedlnosti

 

 
Sonin dům na konci dvorku. (Fotografie: World Watch Monitor)

(World Watch Monitor)

 

Otec šestnáctileté dívky znásilněné sousedem se domnívá, že se jeho dcera s největší pravděpodobností nedočká spravedlnosti – kvůli stykům obviněného muže s vlivnými lidmi. Podle Nasara Masiha se policisté nakonec přikloní na stranu pachatele, který znásilnil jeho dospívající dceru v přesvědčení, že nebude stíhán, protože „za ním stojí vlivní příbuzní a místní politici“.

 

7. července se šestnáctiletá křesťanka Sonia vracela do svého domu ve městě Šekchupura v Paňdžábu, když ji znenadání přepadl třiadvacetiletý Muhammad Iqrar. (Protože mají obě rodiny společný dvorek, Sonia cestou domů pokaždé míjí Muhammadovy vchodové dveře.)

 

Sonin otec zaslechl nářek a přispěchal na pomoc. „Byl jsem doma, když se to stalo,“ vzpomíná Nasar. „Sonia se snažila vyprostit – a také volala o pomoc – ale neslyšeli jsme ji, protože byly zavřené dveře. Nakonec jsme však něco zaslechli, tak jsme vyběhli ven a vtrhli do Muhammadova domu. Muhammad uprchl, jakmile nás spatřil. Sonia byla v kritickém stavu.“

 

Na stanici ve Farúqabádu policisté sepsali takzvanou First Information Report (První informační zpráva, svědecká výpověď žalobce). „Příliš nedoufám ve spravedlnost,“ přiznal Nasar. „Dokonce i zprávy soudních lékařů mohou být zmanipulované. A pokud Muhammad neskončí ve vězení, bude nám moci i nadále působit problémy, protože jeho dům je tak blízko našeho.“ Mezitím otec požádal, aby obžalovanému a jeho rodině bylo nařízeno používání jiného vchodu.

 

Vyšetřující policista Malik k incidentu poznamenal: „Muhammadovým tvrzením nepřikládáme žádný zvláštní význam. Lékařská zpráva potvrdila, že (Sonia) byla znásilněna. Obrátili jsme se na mobilního operátora, aby nám poskytl záznamy o Muhammadových hovorech, které budou následně předány soudu.“ Místní komunita naštěstí stojí za napadenou dívkou i její rodinou.

 

Více informací o pronásledování v Pákistánu naleznete na stránce Pakistan Country Report.

 

Připojte se k nám v modlitbách za Soniu a její rodinu. Modlete se, aby jim Bůh zjednal spravedlnost (Žalm 140,13), přestože v této části světa často panuje bezzákonnost. Kéž je chrání před výhrůžkami a jakoukoli další újmou a kéž také Soniu zcela uzdraví, na těle i na duchu. Můžeme Bohu děkovat také za podporu, které se této rodině dostává od místních lidí, a za potřebnou sílu, zatímco usilují o zjednání spravedlnosti. Kéž si mladý násilník uvědomí, že i on osobně potřebuje přijmout Krista, který dobrovolně zaplatil cenu za hříchy ztraceného a zkaženého lidstva.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

“Když jsem pročítal tuto knihu, vybavily se mi vzpomínky na těžkou dobu, kdy Petr zmizel a my jsme neměli žádné zprávy o tom, co se mu stalo. Ale také jsem vzpomínal na to, jak se náš sbor semkl na modlitbách a v půstu. Navzdory nejistotě a strachu Bůh znovu a znovu naplňoval naše srdce pokojem a vírou, že se Petr vrátí domů. A když se vrátil, žasl jsem, koho vidím. Žádný zlomený člověk, jak mnozí předpokládali, ale vyzrálý muž, plný víry, radosti, vděčnosti a lásky k Ježíši. Jako se zlato přepaluje ohněm, tak i oheň utrpení přepálil Petra v hlubokého, vroucího a odvážného Božího služebníka. Věřím, že Bůh stejně jako Petra neopustí ani nikoho z nás. Ať procházíme čímkoli, dá nám sílu, anebo nás vezme do náruče a přenese na bezpečnou půdu. Díky Bohu za Jeho věrnost, pomoc a milost. Díky, že zlo obrací v dobro, díky, že z Jeho rukou nás nikdo a nic nevytrhne. A díky za všechny, kteří mohli skrze Petra poznat a přijmout Krista.“

— Daniel Kaleta, kazatel Církve bratrské

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.