Aktuálně

 

30. 07. 2016

Uganda: Otrava dítěte během postního měsíce ramadánu

 

 
Nubu Kiiza a její manžel Suleiman byli zatčeni kvůli zločinu, kterého se dopustili na nemluvněti. (Fotografie: Morning Star News)

(Release International, Morning Star News)

 

Když se čtyřiadvacetiletá matka jménem Angel Nabirye rozhodla během měsíce ramadánu najíst ještě před západem slunce, tchyně byla bez sebe zlostí. Angel tou dobou kojila malou dcerku a měla za to, že sama potřebuje dostatečnou výživu, aby její neduživé dítě znovu získalo potřebnou sílu. Podle islámských zvyklostí přitom nemuslimové nemusí půst během ramadánu dodržovat, povinný není dokonce ani pro některé skupiny muslimů – konkrétně nemocné, těhotné ženy a kojící matky.

 

17. června v ranních hodinách Angel navštívila tchyně Nubu Kiiza a přinesla dítěti nějaké bylinky. „Po třech hodinách se stav dítěte prudce zhoršil,“ vzpomíná Angel. „Okamžitě jsem se vypravila do nemocnice v Iganga, když jsme tam však ve čtyři hodiny odpoledne dorazili, lékaři už dítě prohlásili za mrtvé.“ Přítomný lékař provedl několik testů, které prokázaly, že dítě bylo otráveno.

 

V reakci na zprávu o skonu dítěte Angelin manžel Ayubu Meddie Kanwa poslal do nemocnice příbuzné, aby tělo vyzvedli s úmyslem jej neprodleně pohřbít podle islámských tradic. Angel si však přála, aby se pohřbu zúčastnili i příbuzní z její strany. Rozlícený manžel a tchyně společně s ostatními příbuznými začali vystresované mladé matce spílat a nadávat do „bezvěrců“ a „pohanů“.

 

Později ten den večer přijela na návštěvu Angelina matka a sourozenci, všichni aktivně věřící křesťané. Příbuzní z manželovy strany jim podali čaj s chloroformem, po kterém upadli do bezvědomí. Když se druhý den ráno probudili, Angelina sestra zjistila, že tělo dítěte zmizelo. Nastala panika a zběsilé hledání, zatímco [muslimští příbuzní] nepřestávali Angel a její rodinu slovně i fyzicky napadat. Naštěstí do situace zasáhli sousedé a dalším útokům zabránili.

 

Zakrátko dorazili na místo také policisté z Nakabugu, zadrželi Angelina manžela Ayubu, jeho rodiče a také imáma jménem Alamzan Waiswa a všechny odvezli k výslechu na stanici v okrsku Luuka. Policisté a sousedé následně pokračovali v marném pátrání po zmizelém těle dítěte.

 

Děkujeme vám, že pozvedáte na modlitbách mladou matku Angel a její příbuzné, kteří truchlí nad ztrátou holčičky. Kéž Bůh naplní jejich zlomená srdce útěchou plynoucí z porozumění, že dítě nyní zakouší jeho milující péči v nebi, kde se jednou všichni znovu radostně shledají. V souvislosti se zatčením manžela se přimlouvejte také za Angelino nešťastné manželství. Modlete se, aby Bůh v situaci jednal a vypůsobil pokání, přijetí daru spasení, uzdravení a obnovu. Pokračujte také v modlitbách za církev ve východní Ugandě, kde jsou křesťané pronásledováni a vystaveni nejrůznějším tlakům.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.