Aktuálně

 

04. 08. 2016

Nigérie: Pastorův život byl při útoku ušetřen

 

 
Rev. Hamza Alkali v nemocnici (Federal Medical Centre). (Fotografie: Morning Star News)

(Morning Star News)

 

Pastor Hamza Alkali se stal nedávno terčem útoku, po kterém musel podstoupit operaci – lékaři mu amputovali torzo uťaté ruky a zápěstí. Přestože přišel o ruku, šestašedesátiletý pastor je velmi vděčný. „Kdyby se mnou nebyl Bůh, fulský (pastevec) by mě připravil o život,“ tvrdí pastor Hamza. „Řekl jsem tomu fulskému muži, že Bůh – který mě stvořil ke svému obrazu – mu nedá moc, aby mě zabil.“

 

Když církevní vedoucí spatřil muže blížícího se k jeho poli, domníval se, že jenom projde kolem, a tak pokračoval v práci. Fulský pastevec však bez jakého varování nebo pozdravu přišel až k pastorovi a vyzval ho, aby mu dal svůj mobilní telefon. Pastor Hamza odmítl, načež na něj muž zaútočil mečem a poranil mu ruku. Nastala šarvátka, ve které se pastorovi nakonec podařilo útočníkovi meč vytrhnout, dříve než mu mohl způsobit další zranění.

 

Pastor Hamza je přesvědčen, že stejně jako byl pronásledovaný Ježíš Kristus, musejí procházet těžkostmi a zakoušet pronásledování i křesťané: „Každý křesťan, který zakouší pronásledování, by měl zůstat pevně stát (ve víře), neboť Bůh takového člověka neopustí. Naši nepřátelé by měli vědět, že se jednoho dne ocitnou před Bohem, aby se (zodpovídali) ze všeho, co vykonali tady na zemi. A tak by se měli přiblížit k Bohu… činit pokání a opustit zvrácené cesty, po kterých dnes kráčí.“

 

Jsme vděční, že Bůh dal tomuto pastorovi příležitost, aby se mohl sdílet o evangelium s fulským útočníkem. Kéž jeho slova proniknou tvrdou slupkou pastevcova srdce a vypůsobí v něm potřebné usvědčení z hříchu, které povede k pokání a spasení. Modlete se také za tohoto vzácného pastora, který se v současné době zotavuje z následků útoku a zvyká si na běžný život, ve kterém si musí vystačit s jednou rukou. Kéž Bůh nadpřirozenými způsoby pomáhá tomuto statečnému vedoucímu, aby mohl pokračovat ve své tolik potřebné duchovní službě v Nigérii.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

“Když jsem pročítal tuto knihu, vybavily se mi vzpomínky na těžkou dobu, kdy Petr zmizel a my jsme neměli žádné zprávy o tom, co se mu stalo. Ale také jsem vzpomínal na to, jak se náš sbor semkl na modlitbách a v půstu. Navzdory nejistotě a strachu Bůh znovu a znovu naplňoval naše srdce pokojem a vírou, že se Petr vrátí domů. A když se vrátil, žasl jsem, koho vidím. Žádný zlomený člověk, jak mnozí předpokládali, ale vyzrálý muž, plný víry, radosti, vděčnosti a lásky k Ježíši. Jako se zlato přepaluje ohněm, tak i oheň utrpení přepálil Petra v hlubokého, vroucího a odvážného Božího služebníka. Věřím, že Bůh stejně jako Petra neopustí ani nikoho z nás. Ať procházíme čímkoli, dá nám sílu, anebo nás vezme do náruče a přenese na bezpečnou půdu. Díky Bohu za Jeho věrnost, pomoc a milost. Díky, že zlo obrací v dobro, díky, že z Jeho rukou nás nikdo a nic nevytrhne. A díky za všechny, kteří mohli skrze Petra poznat a přijmout Krista.“

— Daniel Kaleta, kazatel Církve bratrské

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.