Aktuálně

 

11. 08. 2016

Egypt: Právní bitva končí ‚návratem k islámu‘

 

 
Mohamed Hegazy se svým advokátem. (Fotografie: World Watch Monitor)

(World Watch Monitor)

 

Devět let bojoval Mohamed Hegazy s egyptskými soudy, aby mohl být oficiálně označován za křesťana. Nedávno však tento boj skončil – Mohamedovým prohlášením o rozhodnutí vrátit se zpátky k islámu.

 

Modlete se prosím za čtyřiatřicetiletého Mohameda, který se od okamžiku prvního pokusu o změnu údaje v kolonce náboženské vyznání na identifikační kartě (na variantu „křesťan“) stal terčem nekončícího pronásledování.

 

Svůj návrat k islámu oznámil ve videu zveřejněném na YouTube.

 

Mohamed byl vězněn s přestávkami od prosince 2013 na základě obvinění z „nepovolených protestních akcí“ a „hanobení náboženství“. 29. června soud nařídil jeho propuštění na kauci, nicméně trvalo ještě další měsíc, než se skutečně ocitl na svobodě. Advokát Karam Ghobrial se po celou dobu potýkal s byrokratickou mašinerií a sám Mohamed byl několikrát přesouván z jedné policejní stanice na druhou.

 

Ve videu na YouTube Mohamed odříkává šahádu, islámské vyznání víry, doplněnou zřejmě předem pečlivě připraveným prohlášením: „Toto všechno říkám z vlastní svobodné vůle. Nikdo mě nezadržuje, není na mě vyvíjen žádný nátlak.“

 

Poté co se Mohamed Hegazy v šestnácti letech stal křesťanem, změnil si jméno na Armia Boulous. Během dvou pobytů ve vězení byl opakovaně týrán a bit; jeho mladá manželka se dvěma dětmi se musela skrývat.

 

Výkonný ředitel organizace Release International situaci komentoval slovy: „Musíme se za Mohameda Hegazy modlit. Nevíme, čím si v poslední době prošel; od obrácení ke křesťanství toho již vytrpěl velmi mnoho. Bůh zná jeho srdce.“

 

Modlete se, aby se Mohamed a jeho rodina setkali s milujícím a slitovným Bohem, který nás zahrnuje novým milosrdenstvím na každý den. Kéž jeho zmítaná duše nalezne vnitřní pokoj, spočinutí a uzdravení a Mohamed prožije celkovou obnovu – duchovní, citovou, duševní i tělesnou. Přimlouvejte se také za advokáta Karama, který za obhajobu svého klienta zaplatil vysokou cenu. Modlete se, aby Bůh i jeho posiloval a chránil. A v neposlední řadě pozvedejte na modlitbách i všechny ostatní egyptské bratry a sestry v Kristu, na které je vyvíjen silný nátlak. Proste, aby neklesali na duchu kvůli neustálým potížím a pronásledování, ale místo toho přijali od Boha nadpřirozenou sílu a zůstali pevně stát ve víře.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.