Aktuálně

 

13. 08. 2016

Vietnam: Mnoho pastorů skončilo ve vězení, dalším je vyhrožováno

 

 

(International Christian Concern, Christian Today)

 

Více než 100 vietnamských pastorů z domácích společenství již skončilo ve vězení, protože se odmítli připojit k ústřední státní církvi. Prorežimními institucemi ovládaná „oficiální církev“ usiluje o konsolidaci menších domácích skupin, aby je bylo možné lépe kontrolovat a oslabil se vliv vzkvétajících nezávislých uskupení. Jisté konkrétní skupině domácích společenství čítající celkem 3000 členů bylo nařízeno sloučit všechny sbory dohromady a scházet se v budově, která pojme přibližně 500 lidí.

 

Pastor Su, známý křesťanský vedoucí, sám uvězněný v letech 1975 až 1984, vyjádřil v souvislosti s novým rozhodnutím značné obavy. „Pokud pastoři odmítnou podepsat prohlášení, ve kterém přislíbí, že sbory spojí dohromady a že se shromáždění nebude účastnit více než 500 osob, [policisté] je zmlátí nebo skončí ve vězení.“

 

Více než 60 nově uvězněných pastorů se připojilo ke 42 církevním vedoucím, kteří se stále nacházejí za mřížemi, přestože si již odpykali patnáctiletý trest odnětí svobody vyměřený v roce 2001. Navzdory veškerým rizikům pastor Su se svým týmem pokračuje v křesťanské misii ve vietnamských vesnicích.

 

Aby tato důležitá služba přežila, příprava misionářů probíhá v utajení a skupinky studia Bible se přesouvají z vesnice do vesnice, aby je nebylo možné vysledovat.

 

Více informací o problémech, se kterými se vietnamští křesťané potýkají, naleznete na stránce Vietnam Country Report.

 

Poděkujme Bohu za úžasné svědectví a vytrvalou víru pronásledovaných vietnamských křesťanů. Kéž se tito církevní vedoucí i členové jejich společenství nedají zastrašit nejrůznějšími vyhláškami a ustanoveními, ale spoléhají na Boží zaslíbení a důvěřují Bohu, že je naplní moudrostí, obdaruje potřebným taktem a zajistí jim přízeň potřebnou k úspěšnému jednání s úřady. Modlete se také za radikální proměnu srdcí komunistických vůdců, zejména těch, kdo jsou odpovědní za zavádění a aplikaci vietnamských zákonů, aby mohlo dílo evangelia v této zemi i nadále vzkvétat.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

“Když jsem pročítal tuto knihu, vybavily se mi vzpomínky na těžkou dobu, kdy Petr zmizel a my jsme neměli žádné zprávy o tom, co se mu stalo. Ale také jsem vzpomínal na to, jak se náš sbor semkl na modlitbách a v půstu. Navzdory nejistotě a strachu Bůh znovu a znovu naplňoval naše srdce pokojem a vírou, že se Petr vrátí domů. A když se vrátil, žasl jsem, koho vidím. Žádný zlomený člověk, jak mnozí předpokládali, ale vyzrálý muž, plný víry, radosti, vděčnosti a lásky k Ježíši. Jako se zlato přepaluje ohněm, tak i oheň utrpení přepálil Petra v hlubokého, vroucího a odvážného Božího služebníka. Věřím, že Bůh stejně jako Petra neopustí ani nikoho z nás. Ať procházíme čímkoli, dá nám sílu, anebo nás vezme do náruče a přenese na bezpečnou půdu. Díky Bohu za Jeho věrnost, pomoc a milost. Díky, že zlo obrací v dobro, díky, že z Jeho rukou nás nikdo a nic nevytrhne. A díky za všechny, kteří mohli skrze Petra poznat a přijmout Krista.“

— Daniel Kaleta, kazatel Církve bratrské

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.