Aktuálně

 

19. 08. 2016

Írán: Křesťané zadrženi během oslavy zásnub

 

 

(Middle East Concern, Mohabat News)

 

Příbuzní tří ázerbájdžánských křesťanů, kteří jsou již téměř dva měsíce zadržováni v Íránu, nedáno požádali o pomoc. Eldar Gurbanov, Yusif Farhadov a Bahram Nasibov byli zadrženi 24. června během oslavy zásnub v Teheránu. Nebyla proti nim vznesena žádná obvinění, ani nemají možnost kontaktovat právníka.

 

Celkem bylo zatčeno přibližně deset lidí, většina jich však již byla od té doby propuštěna na svobodu. Společně se třemi zmíněnými muži je stále zadržován také křesťanský konvertita od islámu jménem Naser Navard Gol-Tapeh. Podle jednoho z našich zdrojů byl Naser „během razie zadržován odděleně od všech ostatních a od jeho zatčení o něm nejsou k dispozici žádné informace“.

 

Ázerbájdžánci přijeli do Teheránu na pozvání přátel. Znepokojení příbuzní netuší, proč byli jejich blízcí zadrženi, ani kde přesně se v současné době nacházejí. Naštěstí si po zadržení mohli tři z nich zatelefonovat domů. Z obsahu telefonátů vyplynulo, že uvěznění křesťané jsou zadržováni v samostatných celách v některém z vězeňských zařízení v Teheránské provincii.

 

Zástupce ázerbájdžánského velvyslanectví v Teheránu na základě žádosti příbuzných požádal o setkání se zadržovanými muži, které mu však nebylo umožněno.

 

Modlete se, aby uvěznění muži zakoušeli Boží přítomnost, stejně jako jejich rodiny čekající na nadpřirozený Boží zásah. Vyprošujte jim sílu a povzbuzení, aby mohli vydávat svědectví evangelia, ať se nacházejí kdekoli. Modlete se také za vedoucí představitele zapojené do tohoto případu, aby se svatý Duch dotkl jejich srdcí a aby „zachovávali právo a milovali milosrdenství“ (Micheáš 6,8), aby tito Kristovi následovníci mohli být propuštěni na svobodu a znovu se shledali se svými rodinami.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Příběh Petra Jaška, který pomáhal pronásledovaným křesťanům v Súdánu a sám se stal pronásledovaným, otřásl celým světem. Mnozí se za jeho vysvobození modlili a půl milionu lidí podpisem petice za jeho propuštění, organizováním modlitebních shromáždění, či demonstrací svojí troškou přispěli k tlaku na súdánského prezidenta, který mu nakonec udělil milost. Avšak tento příběh není jen svědectvím o kruté realitě pronásledování křesťanů, o velikosti lidské sounáležitosti, či téměř zázračném vysvobození. Je především hlubokým svědectvím víry, cesty člověka, který čelil obrovské nespravedlnosti a nelidskému mučení, ale ve všem tom utrpení si uchoval neochvějnou víru, že Pán nad ním bdí, a že i tam v hloubi krutého súdánského vězení si ho Bůh může použít pro velké věci.“

— Miriam Kuzárová, Campaigns Director, CitizenGO, Slovensko

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.