Aktuálně

 

20. 08. 2016

Indie: Soud uznal nároky obětí nepokojů ve spolkovém státě Uríša

 

 
Obseswar Nayak stojí u trosek svého domu, za který mu byla původně nabídnuta jen symbolická náhrada. (Fotografie: World Watch Monitor)

(World Watch Monitor, Release International)

 

Indický Nejvyšší soud nedávno rozhodl o tom, že lidé postižení nábožensky (protikřesťansky) motivovanými násilnostmi v okrese Kandhamal ve spolkovém státě Uríša (dříve Urísa) dosud neobdrželi adekvátní kompenzaci.

 

23. srpna 2008 extrémisté připravili o život přibližně 100 křesťanů, poškodili 300 církevních budov a 6000 křesťanských obydlí. 56 tisíc lidí tehdy přišlo o domov. Mělo se jednat o odvetu za zabití hinduistického vůdce Svámí Laxmananandy Sarasvatího; události se nakonec zapsaly do historie jako vůbec nejrozsáhlejší projev protikřesťanského násilí v dějinách země. Přestože se k odpovědnosti za smrt hinduistického duchovního přihlásili maoističtí povstalci, terčem extrémistů se stali nevinní křesťané z Kandhamalu.

 

Po útocích se křesťané snažili získat od státu přiměřené odškodné. Sajan George, prezident organizace Global Council of Indian Christians (Globální rada indických křesťanů) vnímá nejnovější rozhodnutí Nejvyššího soudu pozitivně: „Je to krok správným směrem k dosažení spravedlnosti pro oběti útoků v Kandhamalu … spravedlnost je sice prosazována pomalu a stále nedostatečně, jedná se však o nadějné znamení.“

 

Více informací o tom, co to znamená být Ježíšovým následovníkem v Indii, si můžete přečíst na stránce India Country Report. Naleznete zde také videoklip, ve kterém sirotci z dětského domova „Sideras“ vzdávají Bohu chválu v písni (na stránce v pruhu vpravo).

 

Po osmi letech strádání – a v případě mnoha obětí pronásledování také bezdomovectví – je povzbudivé vidět, že indický Nejvyšší soud uznal potřebu odpovídajícím způsobem odškodnit věřící, jejichž domy byly při nepokojích vážně poškozeny nebo zcela zničeny. Modlete se, aby příslušné orgány v Uríše dokázaly obětem poskytnout odškodnění co nejdříve, aby křesťané mohli znovu získat trvalý domov a [důstojným způsobem] pokračovat ve svých životech. Modlete se také za Boží požehnání pro děti, jejichž rodiče během masakru přišli o život. Proste za jejich uzdravení a růst v bezpečném a laskavém prostředí v dětských domovech podporovaných Hlasem mučedníků.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: Jedním z cílů z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto stránek) je podpora vydávání literatury,
která vypovídá o křesťanských mučednících a o svědcích víry. Nákupem některé z těchto knih (z nakladatelství Stefanos) umožníte vydávání dalších titulů (v papírové i elektronické podobě). Objednávkový formulář naleznete zde.

Bill Higgins: Hus drží klíč Richard Wurmbrand: Kristus na židovské cestě Hans Martin Braun: Let přes hranice Richard Wurmbrand: Od utrpení k triumfu Richard Wurmbrand: Sám s Bohem Ken Anderson: Smělý jako beránek Richard Wurmbrand: V Božím podzemí Darlene Deiblerová-Roseová: Ve stínu vycházejícího slunce Richard Wurmbrand: Vězeňské zdi kdyby promluvily Hermann Hartfeld: Víra navzdory KGB Eric Foley: Z pokolení na pokolení

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.