Aktuálně

 

26. 08. 2016

Sýrie: Místní církve pokračují ve službě, navzdory hrozbám ze strany nepřátel

 

 
Katedrála sv. Eliáše v Aleppu (fotografie: Wikimedia Commons / Fede Ranghino)

(Religious Liberty Prayer Bulletin)

 

Peter Maurer, prezident Mezinárodního výboru Červeného kříže, komentoval probíhající Bitvu o Aleppo následovně: „Nade vší pochybnost se jedná o jeden z nejničivějších ozbrojených městských konfliktů v moderních dějinách.“ Přibližně 250 000 lidí zůstává uvězněno ve východní části města ovládané povstalci. Ruský ministr obrany Sergej Šojgu o nich hovoří jako o „rukojmích“, kteří nemohou uprchnout, protože povstalci zaminovali humanitární koridory a rozmístili podél nich odstřelovače. Více než milion lidí – včetně přibližně 40 000 křesťanů ze syrské a arménské církve – žije v západní části Aleppa, které mají pod kontrolou vládní oddíly.

 

Navzdory katastrofální situaci církve v západní části Aleppa stále fungují a slouží místním lidem. Samir Samán, zástupce vedoucího útvaru pro humanitární pomoc v pravoslavných nedělních školách v Aleppu, informoval, že se katedrála sv. Eliáše v Aleppu stará o přibližně 4000 rodin, které musely poslední dobou opustit své domovy. Polovinu tvoří muslimové, druhou polovinu křesťané. Podobně i jezuitský kněz Ziad Hilal uvedl, že církve se snaží poskytovat jídlo všem lidem, kteří v Aleppu zůstali, bez ohledu na jejich náboženské vyznání. „Každý den rozdáváme přibližně 7500 jídel.“

 

„Na jednu stranu jsou aktuální události zlověstné a zoufalé,“ pokračuje církevní vedoucí. „Na druhou stranu můžeme vidět aktivity církve a také místní obyvatele, zejména členy různých křesťanských spolků, kteří pomáhají a udržují naživu naději. Naše úloha je tady velmi důležitá.“ Otec Ibrahim hovoří v této souvislosti o „zázraku“ a poznamenává, že křesťané v Aleppu se stále postí a modlí za to, aby „touha po pokoji“ převládla nad „touhou po válce“. Jinými slovy, aby Kristovo světlo převládlo nad temnotou a ještě mnoho Syřanů objevilo cestu Božího spasení.

 

Modlete se za nadpřirozený zásah Hospodina zástupů v Aleppu – aby „ochraňoval všechny, kdo ho milují“ a „svévolným mátl cestu“ (Žalm 145,20, Žalm 146,9). Přimlouvejte se, aby Duch svatý mařil snahy vzbouřenců, aby „touha po pokoji“ skutečně převládla nad „touhou po válce“. Kéž se Bůh postará o křesťanská společenství v Aleppu a zajistí, že budou mít k dispozici potřebné prostředky, materiály a pracovníky, nezbytné k tomu, aby mohly pokračovat ve službě jako světla pronikající temnotu (Matouš 5,14–16).

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.